החופים הכי יפים בכרתים

עונת החופים הכי יפים בכרתים היא מהארוכות באירופה, וניתן לשחות בנוחות ממאי עד אוקטובר. האי כרתים הוא הגדול מבין איי יוון, ואורכו ממערב למזרח הוא 250 ק"מ ומ-14 עד 37 ק"מ מצפון לדרום. למעשה, מדובר באחד המקומות הכי מתויירים לא רק ביוון ובאירופה, אלא בעולם כולו. אם אתם מחפשים את המקום המושלם לחופשה השנתית שלכם, מקום מדהים לחופשה זוגית רומנטית או חופשה משפחתית עם הילדים, מקום מופלא עם אטרקציות ופעילויות לאורך כל היום, כרתים זה המקום שלכם.

איפה החופים הטובים ביותר בכרתים?

בסך הכול, לכרתים יש למעלה מארבע מאות חופים מדהימים מגוון שלהם: חלוקי נחל, עם חול לבן ורוד, פראי, נודיסט ועם תשתית מפותחת, רוחב קילומטר ומיקרו חופים במפרצים, חבויים בסלעים או במטעי דקלים, בקיצור, הבחירה עשירה. עם בחירת מלון בכרתים, ניתן ליהנות מלמעלה ממאה חופים מרהיבים ומגוון של נופים מדהימים. יש חופים שקל להגיע אליהם והם מונגשים, לעומת חופים שיותר מורכב להגיע אליהם ונדרש רכב.

בעוד שבאי כרתים יש חופים יפים, צפון כרתים מפורסמת בחופים החוליים הארוכים שלה, בעוד שהחוף הדרומי מפורסם בחופי האבנים שלו.

במחוז חאניה יש כמה מהחופים היפים של כרתים. החופים האלה במערב כרתים חוליים עם מי טורקיז צלולים, כל כך יפים שהם נראים כאילו הם מלאכותיים.

חוף אלאפוניסי

חוף אלאפוניסי ממוקם על אי קטן שמונים ק"מ דרומית מערבית לחאניה, כשעה נסיעה. אי אפשר להכחיש את יופיו הגולמי, עם מי זכוכית ומערבולות של חולות ורודים נושקים לחוף, תופעת טבע שנגרמת מאלפי קונכיות שנשטפו במהלך השנים וצבעו את החולות הלבנים.

אם אתם זקוקים למעט יותר פרטיות, כדאי שתפנו אל המפרצונים והדיונות של האי שמעבר לחלקת חול שלווה יותר. אם אתם גולשי רוח, זה המקום ללכת אליו. רוחות קבועות מספקות תנאים אידיאליים למים הרדודים. כמו כן, השקיעות הטובות ביותר הן בחוף אלאפוניסי.

חוף באלוס

חוף באלוס ממוקם בחלק הצפון מערבי של האי כרתים. מפרץ נעים נוצר ליד האי הסלעי גראמבוסה. כאן המים מרשימים בגוונים הפנטסטיים שלהם מתכלת ועד תכלת עמוק, והופכים בחלק מהמקומות לטורקיז. היוונים אוהבים מאוד סיפורים יפים, ולכן הם קוראים למפרץ באלוס "נשיקת שלושת הימים", הים היווני, הלובי והאגאי, שבמפגשו המים משחקים בצבעים כה עזים.

מפרץ באלוס הוא גן עדן אמיתי. אתם יכולים לגשת אל החוף דרך היבשה או הים. אם תגיעו אליו דרך היבשה, כדאי שתהיו מוכנים ללכת בירידה ואז שוב לעלות הרבה מדרגות. היתרון הוא שתזכו לראות את כל הלגונות מלמעלה, עם נופים עוצרי נשימה! אם תרצו להימנע מהמדרגות, תוכלו לבחור במעבורת שיוצאת מקיסמוס. ורק למען המקום הזה בלבד, שווה לבקר בכרתים.

חוף פלאסרנה

חוף פלאסרנה הוא חוף חולי עם קו חוף רחב שממוקם בחוף המערבי של האי כרתים, רק חמישים ק"מ מחאניה. החוף מקבל מדי שנה את פרס הדגל הכחול על ניקיון קו החוף ואיכות השירותים הזמינים. אם אתם שוהים על פלסארנה, נוח לנסוע לאורך החוף המערבי של כרתים.

כאן ממוקמים החופים המפורסמים ביותר של האי, כמו חופי באלוס ואלאפוניסי. בחוף פלסארנה, בנוסף לחופים, יש אבנים ודיונות חול, שמאחוריהם מתחילים מטעי עצי זית, בתי מלון קטנים, בתי קפה וטברנות.

כעת, כל שנותר לכם הוא לבחור את החוף שהכי מדבר אליכם, לארגן חופשה חלומית, להגיע עם בגד ים וכמה בגדים קצרים וזהו, להגיע למקום שהוא פשוט חלום.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.