אילו חברי מועדון יחסכו לכם כסף?

המציאות הכלכלית בה אנו חיים כיום, כאשר יוקר המחייה נמצא בכותרות כל שבוע מחדש, המחירים של המוצרים וגם מדד המחירים לצרכן נמצאים כולם בעלייה, אינה תמיד פשוטה עבור משקי הבית בישראל. אחד הפתרונות לכך שישראלים רבים מצאו בתור פתרון יעיל שיכול להוזיל להם בעלויות לא מעט כסף כל חודש הוא להיות חברי מועדון במספר מועדונים שמקנים להם מבצעים על מוצרי הצריכה השונים ביום יום. מועדוני חברים הם כאמור כח קניה, שמאפשרים לצרכנים החברים בו להנות ממחירים נמוכים יותר או הנחות ומבצעים כאלה ואחרים. אותם מועדונים מוקמים על ידי גוף מסויים שרוצה את הצרכנים תחתיו שכן בסופו של דבר גם הגוף שמרכז את הפעילות נהנה מכך שהמחזור שלו יהיה גבוה יותר אם יביא מספר רב של לקוחות. אותם מועדונים יכולים להיות חברות אשראי, חברות תעופה ואפילו גופים שכל מטרתם היא לאגד את הצרכנים תחתיו ולהקנות להם הטבות ומחירים נוחים יותר כמו חברי הסתדרות, הסתדרות המורים, הסתדרות הרופאים, חבר, בהצדעה ועוד.

 

חברי מועדון בגופים מסחריים להם קיים מועדון חברים

אז כפי שציינו לגופים מסחריים רבים ישנם מועדון חברים שמטרתו הוא לשמר את קהל הלקוחות שלנו ולדאוג שהם ימשיכו לבצע אצלם רכישות, דרך חבר המועדון או באופן ישיר. הדרך של אותם גופים לשמר את הלקוחות ולדאוג שהם ירצו להמשיך לרכוש אצלם היא על ידי חלוקת הטבות, מבצעים והנחות. אותם הטבות יכולות להיות הנחה על מוצרי צריכה בסיסיים, תווי הנחה למסעדות, הנחות על מוצרי חשמל ועוד.

 

כיום במקרים רבים אנו נראה כי לאותם גופים יש אפליקציה או אתר המרכזים את כלל המבצעים ולכל חבר מועדון גישה ישירה אל האתר, בו הוא יכול לרכוש כל הטבה שהיא ולממש אותה בבית העסק אותו הוא בוחר. כל למשל ניתן למצוא באתר מפעל הפיס הטבות רבות במגוון רב של תחומים כמו פנאי ותרבות, אוכל, אלקטרוניקה ועוד מגוון רב של הטבות שכל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר, לבצע רכישה ולהנות ממה שרכשנו. מעבר לשימור של לקוחות קיימים חבר המועדון של אותם גופים אחראי גם על הגדלת מאגר הלקוחות הקיימים. כאשר מישהו רואה שחבר או שכן שלו נהנה מהנחה או מבצע מעניין הוא באופן אוטומטי ישאל אותו מהיכן הוא זכה לאותו מוצר או שירות במחיר כזה אטרקטיבי ואז הוא יספר לו כאמור על אותו מועדון לקוחות. אותו אדם אשר התעניין במועדון הלקוחות בסבירות גבוהה ירצה גם להיות חבר באותו מועדון ולזכות בעתיד באותן עסקאות במחירים אטרקטיביים.

 

כרטיסי אשראי שהופכים את הכסף שלכם לקניות

מעבר למועדון חברים ישנם גם לא מעט כרטיסי אשראי שיוכלו להמיר את הקניות אותם ביצעתם לכסף מזומן שיאפשר לכם לבצע רכישות נוספות. אחרי כל קניה שתבצעו באותו כרטיס אשראי תזכור למספר מסויים של נקודות כאשר את אותן נקודות ניתן להמיר לקניות של מוצרים אחרים. ישנם מועדונים אשר להם אתרי אינטרנט בהם ניתן לראות מה אפשר לרכוש בכמות הנקודות אותן צברתם במרוצת הזמן ולחסוך לא מעט כסף. בין אותם מוצרים שתוכלו לקנות ישנם מוצרי חשמל, הופעות תרבות כאלה ואחרות, מוצרי נוי לבית, שוברי הנחה ואפילו כרטיסי טיסה. בשורה התחתונה מועדוני חברים יכולים לחסוך לנו לא מעט כסף בסוף השנה אך חשוב מאוד להבין מראש איזה מועדון משתלם לנו יותר ואיזה מועדון פחות ולהפנות את מירב כח הקנייה שלנו אל המועדון שנותן לנו יותר כסף בסוף השנה.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.