שיווק דיגיטלי

השיווק הדיגיטלי הוא עניין חדש יחסית בחיי היומיום וכדאי מאד להכיר אותו ולדעת עליו. גם מי שמתעסק ברשת האינטרנט רק לשם חיפושים אישיים או כדי לחפש מידע שחשוב לו – כדאי לו להכיר את השיטות השונות של פרסום עסקים ברשת, זאת על מנת שלא ליפול למלכודות ולזהות לבד מתי אפשר לסמוך על מודעה שרואים ומתי כדאי לחפש בית עסק אחר. מי שאינו בקיא בנבכי רשת האינטרנט לא תמיד יודע להבדיל בין מידע תמים ואותנטי שמופיע אל מול עיניו כחלק מהגלישה השגרתית שלו לבין מידע שמכוון ספציפית אליו על ידי מקדמי אתרים על מנת לפרסם או לשווק עסקים מסוימים. דבר נוסף שהרבה מאד מגולשי רשת האינטרנט לא יודעים הוא איסוף המידע הרציף על המשתמשים ועל הפעילות המקוונת שלהם שעל בסיסה לאחר מכן מתבצעות פעולות שיווק.

 

מה כדאי לדעת על הגלישה ברשת האינטרנט?

בזכות טכנולוגיות מתקדמות ומרשימות החברות שעומדות מאחורי פרסומים שונים ברשת יודעות איך לעשות את העבודה שלהן ויתרה מכך – יודעות איך לא לבלוט מעל לפני השטח. מי שפחות בקיא או לא יודע איך הרשת עובדת – לא בהכרח יידע או יבין זאת והשימוש שלו באתרים שבהם הוא גולש או ברשתות החברתיות ייראה לו תמים ורגיל. הוא לא יעלה על דעתו שכל מה שהוא רואה מכוון ספציפית אליו על ידי מידע שנאסף על הגלישה והפעילות שלו. מקדמי האתרים ומי שעומד מאחורי הקלעים מסתמכים על כך שהגולשים התמימים לא מכירים ביטויים כמו קידום ממומן בגוגל למשל ולכן אפשר להציג מול עיניהם מודעות ופרסומים שלא יהיה שום חשד לגביהם. יחד עם זאת, אי אפשר שלא לשים לב לכך שיש מודעות הרבה יותר גבוהה כיום לאופן השימוש המושכל באינטרנט וגם אנשים בגיל השלישי יודעים איך להיזהר ולא לחשוף הרבה מהמידע האישי שלהם.

 

שיווק דיגיטלי – זה לא בהכרח רע

רשת האינטרנט דורשת התייחסות מכובדת ומכבדת ואין צורך להירתע ממנה. חשוב מאד לדעת היטב איך ניגשים אליה, מה עושים בה, באילו אתרים כדאי, מותר ומומלץ לגלוש ובאילו עדיף פחות להיות נוכחים. ברשת יש מידע עצום ומגוון שיכול לעזור לכל אחד בחיי היומיום שלו ולכן לא צריך לחשוש לבצע חיפושים או לשאול שאלות שדרושות עבורן תשובות. בשורה התחתונה – עצם איסוף המידע והתאמת המודעות או הפרסומים בהחלט יכול לשחק לטובתו של הגולש ולהציג בפניו מידע שיהיה חשוב לו לדעת או לקבל, זאת ללא הרבה מדי מאמץ מצידו. כאשר מדובר באנשים שהידע הטכנולוגי שלהם לא רב – הרי שזה יכול להיות יתרון לא קטן בכלל.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.

באותו נושא