באילו מצבים יתאים ציפוי אפוקסי?

אפוקסי, הוא אחד החומרים המחזיקים בידם את תכונות הקשיחות והחוזק הגבוהים ביותר, ובדיוק בגלל זה, מדובר על חומר שמשמש את עולם תעשיית הבנייה במקומות רבים ומגוונים, זאת לדוגמת ציפוי אפוקסי המתבצע על גבי בטון. הצבעים השונים שמתבססים על בסיס החומר הנ"ל, הם צבעים אשר מחזיקים בידם עמידות מיוחדת מאוד, עמידות בעיקר בפני שחיקה לאורך זמן ובפני רטיבות. זו בדיוק הסיבה לכך שניתן לראות את השימוש באפוקסי במקומות רבים מאוד כיום, זאת לדוגמת  שימוש במוצרי חשמל ביתיים, מכונות כביסה למיניהן, וכיוצא בזאת. בשורות הקרובות, נרחיב עוד על אפוקסי, על היתרונות השונים של חומר זה, ועל איזה מצבים יתאימו במיוחד לשימוש בחומר זה.

להלן היתרונות השונים של ציפוי העשוי מאפוקסי

היתרון המרכזי והבולט ביותר כאשר מדובר על ציפוי אפוקסי, זה שמדובר על ציפוי אשר מעניק חוזק מיוחד וקשיחות, וזאת בדיוק הסיבה שנהוג להשתמש בחומר זה במקומות רבים בעולמות הבנייה, זאת לדוגמת יציקת בטון. יתרון נוסף של האפוקסי, זה העובדה שמדובר על חומר ידידותי לגמרי לסביבה. כאשר מיישמים את זה האפוקסי על רצפת בטון לדוגמה, אזי שמתקבל צבע בעל ברק ייחודי למדי, דבר שיוצר מראה יוקרתי מאוד, ומראה אלגנטי לאותו המבנה.

באילו מצבים ציפוי אפוקסי למעשה יתאים?

כפי שהצלחתם להבין, ציפוי אפוקסי הוא ציפוי נהדר, המחזיק בידיו תכונות רבות ויחודיות. חלק מהתכונות הללו של ציפוי האפוקסי, זאת לדוגמת המאפיינים הבאים – מניעת חלודה במקומות רטובים, מראה יוקרתי, עמידות, וכיוצא בזאת גורמים לכך שניתן יהיה להשתמש בציפוי אפוקסי במקומות רבים ומגוונים, זאת לדוגמת – חניות, מבנים יוקרתיים, וכיוצא בזאת. במידה שאתם מעוניינים להשתמש בציפוי אפוקסי בהליך הבנייה שלכם, אנחנו ממליצים בחום להתייעץ על כך עם אחד המומחים בנושא.

איך בוחרים איש מקצוע בתחום?

יש כמה דגשים חשובים שכדאי לשים אליהם לב בהיותכם בוחרים לבצע ציפוי אפקוסי. ראשית כל, עלינו לבחור את בעל המקצוע לפי סוג הפרויקט. יש פרויקטים פרקטיים בבתים, יש פרויקטים ציבוריים כמו למשל בקניון, מרכז מסחרי, בית מלון או בית חולים ויש פרויקטים עסקיים של משרדי הייטק למשל. מומלץ לבחור קבלן, חברה או איש מקצוע לביצוע העבודה בהתאם לניסיון ולפרויקטים שהוא מבצע. מצד אחד ניתן לבחור איש מקצוע דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים, או להתייעץ בקבוצות מתאימות, מצד שני גם ניתן לחקור את הנושא בעצמם, לקרוא עליו לעומק ברשת האינטרנט ולאתר את איש המקצוע בעצמכם. לפני שאתם מקבלים החלטה לכאן, או לכאן, מומלץ לבחון את רמת המקצועיות, איך התהליך מתבצע על פי שלבים, שכן יש כל מיני דרכים לבצע את הציפוי, באילו חומרים הקבלן או החברה עושה שימוש, מה רמת הזמינות של החברה וכמובן לבדוק גם את סוגיית המחיר.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.