אופנה בגיל הזהב- דיור מוגן לא מה שחשבתם

jerald

הסגנונות המשתנים של האופנה מהנים בדרך כלל, אך כפי שמעידות המגמות האחרונות, הם גם פונים לעיתים קרובות לצעירים, ומותירים נשים מבוגרות וזקנות בתהייה כיצד להישאר מסוגננת בעולם האופנה אשר נראה שייך לצעירים. בראיון שערכנו בדיור מוגן בית השרונים עם כמה יצרני אופנה הם מודים כי לעיתים קרובות מגמות אופנה מכוונות אל נשים בשנות העשרים, בשל הנטייה הגבוהה של בנות גיל זה לצרוך פריטי אופנה לעיתים קרובות תוך העדפה ללבוש חושפני, אך אין זה אומר שנשים מבוגרות נידונו להתלבש לנצח באופן 'קלאסי' חסר סגנון. בחדר האוכל של הדיור המוגן בו שהינו ראינו נשים מבוגרות, עצמאיות שלבושות בטוב טעם ואיכות.

שמחנו.

לעבור לדיור מוגן ואפילו לבית אבות זה לא אומר שאת כבר לא יכולה וראויה להיות יפה כמו תמיד ואולי יותר מתמיד

כללים פשוטים החוכמה היא להקפיד על מספר כללים פשוטים, אשר תקפים בדרך כלל לכל גיל. יש ללבוש בגדים מתאימים ומחמיאים, ולא להעמיס סגנונות, אלא להתלבש בטוב טעם. אישה יכולה ללבוש כמעט כל דבר, כל עוד זה מתאים לה, מתוך הכרת גופה. אך קיימים הבדלים בין סגנונות של נשים מבוגרות לבין סגנונות אותם מאמצות נשים צעירות. הבדלים אלו נובעים בעיקר משלבי החיים השונים. הטיפוח הוא חיוני. שיער אופנתי, עור רענן, ידיים ורגליים מטופחות עשויים לתרום רבות למראה נהדר. הוא הדבר לגבי בחירת האביזרים. תכשיטים עדינים ועגילים יפים מתאימים כמעט לכל דבר. יש למזער את השימוש בצבע השחור במלתחה. ניתן לשלב פריט שחור אחד בכל פעם, אך אישה מבוגרת לבושה בשחור מכף רגל עד ראש מוסיפה לגילה. מומלץ לשמור תמיד מספר פריטי לבוש קלסיים במלתחה. הם נראים מצוין ואישה חשה בהם נפלא. שמלות פשוטות, חולצות, מעילים קצרים ולבנים מחמיאים מאוד למראה. כלל הברזל הוא פשוט ונצחי: בעת היציאה מהבית, אישה צריכה לחוש בטוחה ואטרקטיבית.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.