תחביבים לגיל הזהב

אנשים רבים מגלים שיש להם יותר מדי זמן פנוי ככל שהם מתבגרים. רבים מהם פורשים לפנסיה או בוחרים לעבוד במשרה חלקית, ופתאום יש להם שעות רבות למלא בכל פעילות שהם מעוניינים בה. חשוב במיוחד לאנשים מבוגרים להישאר פעילים פיזית וחברתית. לא רק שהפעילות תסייע לכם להימנע משעמום ובדידות; היא מפחיתה גם את הסיכון להתפתחות מספר בעיות בריאותיות. עיסוק בתחביב חדש או שניים, כמו למשל לימודי שענות, הוא התשובה, ומאמר זה מרכז כמה רעיונות מובילים לתחביבים לגיל הזהב, על מנת לספק לאנשים מבוגרים מעט השראה.

ספורט

רוב המבוגרים בגילאי 65 ומעלה יושבים או שוכבים בממוצע עשר שעות ביום. מצב זה מציב אותם בסיכון גבוה יותר להשמנה ומחלות לב, בהשוואה לשאר האוכלוסייה. ספורט הוא שיטה מצוינת להילחם בסיכונים אלו.

קיימים שפע ענפי ספורט שונים שמסייעים לשמירה על פעילות, ללא קשר לרמת הכושר או הניסיון הנוכחי. ספורט הוא גם פעילות חברתית נהדרת, שמקרבת אתכם לאנשים שאתם מכירים ומסייעת לכם להכיר חברים חדשים.

שיפור הרווחה הנפשית באמצעות תחביבים לגיל הזהב

ספורט נהדר לרווחה הפיזית ולבריאות הנפשית. כמובן שיותר מכל השפעה חיובית אחרת, משחקי ספורט הם מהנים ביותר.

הם מספקים לכם תעסוקה שבועית, בין אם אתם חברים במועדון ובין אם אתם סתם מקיימים משחקים חברתיים עם חברים.

פעילויות כושר

למבוגרים שאינם חובבי ספורט, יש שיטות רבות נוספות להתאמן, להכיר אנשים חדשים ולדאוג לבריאות. הנה כמה רעיונות פנטסטיים לתחביבי כושר לאנשים מכל רמות הכושר:

  • טיולים רגליים – טיולים לא רק מאפשרים לנשום אוויר צח ונקי, לשחרר את הראש והאנרגיה, הם גם מעולים לחיזוק העצמות ברגליים ומזרימים חמצן נקי לתאים.
  • רכיבה על אופניים- פעילות גופנית מדהימה למבוגרים, שכן היא בריאה למפרקים ומחזקת אותם. ניתן לבחור בין רכיבה על אופניים בטיילת בסמוך לים ואז לשלב את הפעילות בשתיית קפה, מסעדה עם חברים ועוד.
  • אימונים בחדר הכושר- למי שרוצה לשמור על כושר גם כאשר בחוץ מאוד חם או מאוד קר, מדובר במסגרת מעולה. אפשר להנות ממגוון עצום של אימונים כמו יוגה, פילטיס, פלדנקרייז, ספינינג, שחיה ועוד. יש עוד מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות שאפשר לעשות בגיל המבוגר.

לפני תחילת פעילות ספורטיבית או כושר, חשוב להכיר את מגבלות הגוף, ולהתייעץ עם רופא המשפחה, במיוחד במצב של בעיות בשרירים, במפרקים או בעצמות.

מבט מקרוב על הליכה נורדית

הליכה נהדרת לבריאות ולחיי החברה. זוהי פעילות גופנית מלאה שהייתה במקור משטר אימוני קיץ לגולשי שטח. קיימים שיעורים שונים זמינים, כולל הליכות עדינות למבוגרים עם בעיות בריאותיות. יש גם טיולי אימונים למי שמעוניין לשפר את הכושר שלו, לרדת במשקל או לעצב את הגוף.

על ידי שימוש במוטות נורדיים, אתם מורידים את המשקל מהברכיים ומפרקי הגוף התחתון. הליכה נורדית מפחיתה את הסיכון למחלות כרוניות כמו מחלות לב, סוכרת מסוג 2 ואסטמה. קבוצות הליכה נורדית מאפשרות לכם גם להכיר אנשים חדשים, והפעילות מסייעת לשפר את חיי החברה ולהילחם בבדידות.

גינון

לגינון יש המון יתרונות לאנשים מבוגרים. ברגע שמבינים את מאפייני הגינון, זוהי פעילות די ממכרת! קשה לנצח את הסיפוק של שתילת זרעים ומעקב אחר צמיחתם.

גננים נלהבים מחפשים כל הזמן שיטות למלא את הגינות ואדני החלונות שלהם בפרחים ובצמחים היפים ביותר, לגזום את הדשא לעיצוב יפה ומסודר, ואפילו לגדל כמה פירות וירקות.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.