השקעות נדל״ן בגיל השלישי

להשקיע בנדל"ן? צעד כלכלי חכם ונכון שעשוי להוביל אתכם להכנסות פסיביות קבועות ללא עבודה ומאמץ. האם זה אפשרי בכל גיל? השקעות נדל״ן בגיל השלישי – האם גם אנחנו נוכל לבצע אותם? התשובה היא כן. בהשקעות נדל"ן אין גבולות של גיל. לא משנה מה הגיל, משנה מהו סכום הכסף שאתם יכולים להקציב לצורך השקעה בנדל"ן. משנה מה הידע שלכם בתחום ומהי ההבנה שלכם בעסקאות נדל"ן.

השקעות נדל״ן בגיל השלישי – האם זה כדאי?

בגיל השלישי היכולת לעבוד ולהתפרנס הולכת ויורדת, אלו הכוחות שפוחתים וגם תופעות בריאות שונות שממלאות את היום. בדיוק זוהי הסיבה לשקול אפשרות של השקעות נדל״ן בגיל השלישי. בתקופה הזו בה אינכם טרודים עוד בעבודה שממלאה את מרכז החיים ואת עיקר היום שלכם, בשלב בו אתם נהנים מסכומי הכסף שחסכתם במהלך החיים, זה הזמן שלכם לבצע השקעות נדל״ן בגיל השלישי. כך אתם ממנפים את הכסף שלכם, והופכים אותו למכשיר שמייצר לכם עוד ועוד כסף.

השקעות נדל״ן בגיל השלישי – האם חייבים ניסיון?

מיומנויות וניסיון משמעותיים מאוד בכל תחום. זה כך גם בתחום הנדל"ן. אך לא תמיד המשקיע עצמו הוא זה שצריך להיות בעל הידע והיכולות. הוא יכול לרתום לעזרתו אנשי מקצוע מומחים, להציג בפניהם את המטרות, את הרצונות ואת המשאבים, ובהתאם לכך להוביל את תהליך רכישת הנכס. בעזרת אנשי מקצוע מומחים יכול גם אדם שאין לו כלל ידע בנדל"ן לבצע עסקה משתלמת וטובה, הם אלו שמנחים את קבלת ההחלטות, הם אלו שמביעים את חוות דעתם המקצועית, ומסייעים למשקיע בביצוע העסקה החכמה והנכונה עבורו.

הכנסה פסיבית, ומי מבצע את העבודה?

כולנו יודעים שהכנסה פסיבית דורשת לא מעט משאבים. אמנם היא מכונה בכינוי פסיבית, אך גם בעלי נכס צריכים להיות מספיק אקטיביים כדי לנהל את הנכס, להשכיר אותו לשוכרים איכותיים, לגבות את התשלום ועוד. כאן יש לדעת כי כל העבודה הזו לא חייבת ליפול על כתפי המשקיע. אמנם הוא בעלי הנכס והוא זה שקנה אותו מכספו. אך הניהול בפועל יכול להתבצע במקרים רבים על ידי חברת ניהול ואחזקה. כמובן שחברת הניהול גובה את הרווח שלה. אך היא מאפשרת למשקיע ליהנות מרווחים בראש שקט, בלי לחשוש מעול ומעבודה שכרוכים בבעלות על נכס.

איך מיישמים את זה?

אם אתם מבררים על השקעות מוצלחות וכדאיות, מומלץ מאוד לברר על קרקעות למכירה. מדובר בנכס בעל ערך רב שטומן בחובו פוטנציאל רווחים גבוה. זאת כי הערך של קרקע שמיועדת למכירה, והיא מתאימה, לבניה עשוי לעלות משמעותית לאחר הבניה. מה שאומר שהקונה יוכל להניב רווחים משמעותיים מהעסקה. כי קרקע להשקעה אכן יכולה להניב רווחים נאים ביותר, אם רק יודעים כיצד לנהל את העסקה ואיך להוביל אותה לשורת רווח גבוהה ככל האפשר.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.