הצעת נישואים בגיל הזהב- עשה את זה נכון

שמדברים על הצעת נישואים בגיל הזהב, הכוונה ברוב המקרים שסיימו את פרק א‘ מכל מיני סיבות כאלה ואחרות, המשיכו לפרק ב‘ ואפילו יש זוגות או חצאי זוגות שנמצאים בפרק ג‘. הצעת נישואים בגילאים 60,70 ואפילו 80 איננה עניין של מה בכך. בכל זאת, עברנו כברת דרך, אתגרים, תקופות טובות יותר ופחות טובות, משברים, עליות ומורדות. בשנים אלה כל מה שאנחנו באמת רוצים זה להנות מגיל הפרישה ולהיות ביחד, לעשות טוב אחד לשני. אם אתה מתכנן להציע לאהובת ליבך נישואים ולהפיק חתונה, הנה כמה רעיונות שיעזרו לך.

 

חופשה בשילוב הצעת נישואים בגיל הזהב

בין אם הנושא כבר עלה ביניהם בעבר, ובין אם לאו,  הצעת נישואין בשילוב חופשה או טיול, יכולה להיות כמו רעיון מקורי וייחודי בכל גיל. לפני שאתה בוחר את הטבעת המושלמת, שווה להסתכל על כל מיני יעדים בחו“ל שרלוונטיים לתקופה זו בשנה. למשל, אם הקריסמס מתקרב, זו הזדמנות נפלאה להמריא לפריז המקושטת או אפילו לבחור באחד היעדים במזרח אירופה כמו בודפשט, בוקרשט או פראג שיפות גם כן מאוד בתקופה זו של השנה. זה גם יכול להיות טיול מאורגן ביערות הגשם, בספארי של אפריקה או בחופים של סיישל. איך שלא יהיה ומה שלא תבחרו, חשוב לשים לב שהיעד מתאים בהיבט של מזג האוויר בו אתם מחפשים לשהות והתקציב שלכם כמובן.

 

לפני שקונים טבעת מגששים

נשים רבות בגילאים מבוגרות כבר הצליחו ”לצבור“ אוסף מכובד של תכשיטים. יש כאלה ששומרות על התכשיטים שלהן במשך שנים רבות ולא מוכנות להחליף אותם בעד שום הון שבעולם, יש כאלה שדווקא כן אוהבות מדי פעם להתחדש ולהוסיף תכשיט נוסף לאוסף שלהן ויש כאלה שפתאום מחליטות לשנות לגמרי את הסגנון שלהן משום שהן לא מתחברות יותר לתכשיטים שיש להן בגיל זה. הן מתחילות לחלק תכשיטים לנכדות, לבנות ולהשאיר רק את מה שהן ממש אוהבות. לכן, לפני שאתה קונה את הטבעת המיועדת להצעה, שווה להתייעץ עם הנשים הקרובות ביותר לבת הזוג שלך ולהבין איזה סגנון היא מעדיפה.

 

זהב לבן או צהוב יהלום גדול או קטן

יש סוגים שונים של טבעות וסוגים שונים של יהלומים. ככל שרמת הניקיון של היהלום גבוהה יותר, ככה עלות הטבעת גבוהה יותר ולכן גם חשוב לחשוב על תקציב לפני שבוחרים טבעת. לנשים עם עור בהיר, בדרך כלל יתאימו תכשיטים בזהב לבן או אדום, לעומת זאת לנשים עם עור כהה, יתאים כמעט כל גוון. כדאי לבדוק אילו יהלומים בת הזוג שלך אוהבת – עגול, מעוין או מרובע, יהלום מרכזי אחד באמצע או טבעת סוליטר. בגילאים האלה, יש הרבה נשים שמתחברות דווקא לאבנים מיוחדות ויקרות, לאו דווקא יהלומים, כמו למשל אבן ספיר או אמרלד.

 

מה עוד חשוב שמציעים נישואין בגיל הזהב ובכלל?

  • אינטימי או רב משתתפים – כדאי לחשוב מה יותר מתאים לאופי שלכם ולאופי שלה בעיקר, הצעת נישואין אינטימית בה רק שניכם תהיו נוכחים או הצעת נישואין עם כל המשפחה והחברים הקרובים באירוע שתפיקו באופן ספונטני או ארוחת ערב למשל.
  • טיימינג – לתזמון ההצעה יש חשיבות מאוד גבוהה ולכן כדאי לחשוב על זמן מתאים.
  • אפקט ההפתעה – הפתעה תמיד מגדילה את ההתרגשות ומעצימה את הרגשות סביב אירוע מרגש זה, אבל זה לא משהו שמתאים לכולם ולכן יש אפשרות ”להכין קצת את השטח“ לפני. בכל אופן, אתה מכיר אותה הכי טוב ויודע בדיוק איך ההצעה תצליח.
גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.