מדליות למכירה

לאורך כל ההיסטוריה הונפקו מדליות וניתנו לאנשים. כאות הוקרה, כסמל של ניצחון ובהזדמנויות דומות נוספות. מדליה היא פריט בעל ערך רב. זאת לא רק בגלל חומר הגלם ממנו יצרו אותו, שגם הוא עשוי להיות בעל ערך גבוה. אלא בגלל המשמעות של המדליה והערך הסנטימנטלי שלה. כל בר דע מבין שמדליה שמיוצרת מזהב היא בעלת ערך גבוה ולו בגלל הזהב ממנו היא מיוצרת. אך הרבה מעבר לחומר הגלם הערך של מדליות למכירה משמעותי מאוד. וזאת בגלל המשמעות של המדליה. הסיפור שעומד מאחוריה והדמות שקיבלה אותה.

מדליות למכירה – כיצד נקבע המחיר?

ערכה של מדליה יכול לנוע בטווח רחב מאוד של מחירים. זאת כי הערך שלה נקבע לפי מספר פרמטרים משמעותיים:

  • גיל – ערכם של פריטים היסטוריים הולכים ועולים ככל שהשנים חולפות. הפריטים נעשים נדירים ומבוקשים יותר והמחיר נוסק בהתאם. ואכן, מחירם של מדליות למכירה עתיקות עשוי להיות גבוה מאוד. אם תעקבו אחרי עסקאות שבוצעו בשנים האחרונות בתחום המדליות תגלו כי בוצעות עסקאות בסכומים גבוהים מאוד, במיוחד במדליות נדירות ומשמעותיות במיוחד.
  • הסיפור – מדליות למכירה מביאות איתן סיפור. מי קיבל את המדליה? מי העניק לו אותה? מהי הסיבה בגינה הוא קיבל אותה? יש סיפורים היסטוריים או אירועים מיוחדים שהיו עילה ליצירת מדליה ולהענקתה. ככל שהסיפור דרמטי יותר, מוכר יותר ודרמטי יותר כך ערכה של המדליה יהיה גבוה יותר. מהסיבה הפשוטה – שיותר אספנים וסוחרי עתיקות יתעניינו בה.

חומר הגלם של מדליות למכירה

גם חומר הגלם ממנו מיוצרות מדליות למכירה משפיע במידה מסוימות על הערך. אמנם יש מדליות יקרות מאוד שמיוצרות ממתכת פשוטה כמו נחושת, הערך שלהם גבוה בגין סיבות אחרות. כמו נדירות וכדומה. אך כמובן שמדליה שמיוצרת מחומר גלם יקר ערך כמו זהב עתיק תהיה יקרה יותר גם בגלל השווי של חומר הגלם. מה שאומר שהערך של המדליה לא נקבע בגלל חומר הגלם, אך גם לו יש השפעה על הערך. אך כמובן שניתן למצוא מדליות שמיוצרות מחומרי גלם פשוטים שהערך ההיסטורי שלהם גבוה, ולכן גם מחיר המכירה שלהם יהיה גבוה בהתאם. כי מדליה היא לא פיסת מתכת, אלא פריט בעל משמעות רבה.

סוחרים מומחים וותיקים בענף

כל מה שקשור למסחר בפריטים יקרי ערך, בעתיקות ובמדליות מצריך הרבה ידע ומיומנות. זאת כדי להבטיח כי כל פעולה מתבצעת באופן מדויק ונכון, וכי נקבע שווי מדויק ונכון למדליה בהתאם לכל הנתונים שלה. כך שאם אתם רוצים למכור מדליה או שאתם קונים מדליות, חשוב כי תפעלו בליווי מקצועי של מי שצבר מומחיות בתחום ויש לו יכולות, הבנה, מקצועיות וניסיון רב. כך ניתן להבטיח כי נקבע מחיר הוגן ונכון למדליה בהתאם לכל הסיפור שלה, והעסקה שווה לכל הצדדים.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.