מעבר דירה בגיל מבוגר – כל מה שצריך לדעת

מעבר דירה נחשב לפרויקט יחסית מורכב, ארוך, מסוג הדברים שמצריכים מאיתנו לא מעט כוח, אנרגיה ותכנון מראש. יחד עם זאת, שמדובר במעבר שכזה בגיל מבוגר כמו למשל מעבר לדיור מוגן, מעבר מהעיר אל הכפר או מהכפר אל העיר, זה יכול להיות אפילו יותר מורכב. אנחנו כבר לא עם אותן אנרגיות שהיינו צעירים, כבר אין לנו את אותם הכוחות ולכן, הבסיס למעבר מוצלח וקל כמה שניתן הוא עזרה. במי אפשר להיעזר בתהליך של מעבר דירה?

 

מסדרת ממיינת ומקפלת

סידור ארון הוא בין השירותים היותר חכמים שאתם יכולים להרשות לעצמכם בתהליך של מעבר דירה. יש שתי אפשרויות בעיקרון. האחת היא לפנות לחברה מקצועית שמבצעת את השירות והשניה היא לפנות לאדם פרטי. מה השירות כולל?

  1. מיון – מעבר דירה הוא בדיוק הזמן המתאים למיין את הארון שלנו. לא רק את ארון הבגדים, אלא תהליך מיון כולל לכל הבית. זה הזמן להבין במה אנחנו משתמשים ובהחלט יכול לעבור איתנו הלאה לבית החדש ובמה לא. את כל מה שאתם משתמשים אפשר לארוז בצורה חכמה ואת כל מה שלא אפשר או למסור, כי הרי תמיד יש מי שצריך והדברים שלנו יכולים לעזור לו, או לתרום לנזקקים. אם יש דברים במצב לא ראוי, מומלץ להעיף אותם.
  2. ארגון מחדש – אחרי שהחלטנו מה אנחנו שומרים ומה מעבירים הלאה או זורקים, השלב הבא הוא שלב הארגון. כלומר, נרצה למיין את החפצים שלנו לפי קבוצות או לפי חללים. יש מסדרות שאורזות את הכל בארגזים לפי חללים או צבעים, יש כאלה שמעדיפות לארוז את הבגדים בשקיות ואקום או אפילו במזוודות.

 

חברת הובלות שיודעת את העבודה

עוד דבר שחשוב לשים אליו לב הוא הבחירה של חברת ההובלות שתלווה אתכם בתהליך. בעוד יש חברות הובלות המספקות אך ורק את שירותי המעבר, כלומר מגיעות באותו יום שאתם עוברים ומעבירות את הדברים, יש כאלה שמספקות גם מענה ופתרונות לצרכים אחרים כמו למשל פירוק והרכבת רהיטים. יש כמה כללים סופר חשובים בבחירת חברות הובלות. הראשון הוא המלצות.

 

מומלץ לאסוף המלצות על חברת הובלות דרך אנשים שאתם מכירים או אפילו להיעזר ברשת האינטרנט. בנוסף, חשוב לבחור חברת הובלות עם זמינות גבוהה ולנסות לתאם את ההובלה כמה שיותר זמן מראש, ככה גם אתם יודעים שאתם סגורים מהבחינה הזו וגם יכולים להיות די בטוחים שקיבלתם מחיר נוח. בחרו חברת הובלות עם שם ומוניטין בתחום, כזו הפועלת באזור המגורים שלכם וחתמו על חוזה מסודר המתאר את פרטי ההובלה בצורה מפורטת.

 

ועוד כמה טיפים ורעיונות שיקלו עליכם במעבר הדירה

  • בקשו עזרה מהקרובים לכם כמו ילדים ונכדים. תנו משימות לכולם. למשל יש מי שיכול לעזור לכם בתיאומים של בעלי מקצוע וספקים כמו חשמלאי, ספק אינטרנט, אינסטלטור וכדומה, מישהו אחר יכול לעזור לכם בתהליך הפריקה של הארגזים וכן הלאה.
  • בצעו הדברה לפני שאתם עוברים, ככה תמנעו מכל מיני מזיקים לא רצויים לאחר המעבר.
  • הזמינו חברת ניקיון כדי שתוכלו לעבור לדירה נקיה ורעננה.
  • קחו את המעבר כמה שיותר בצורה רגועה ונסו שלא להילחץ. גם אם יקח לכם כמה שבועות לסדר את הבית או הדירה החדשים, זה לגמרי בסדר ואין לכם מה למהר לשום מקום.

 

לסיכום, מעבר דירה בגיל מבוגר הוא לא דבר פשוט, אך אם מתכננים אותו כמו שצריך, נעזרים באנשי מקצוע מהתחום וגם בקרובים לנו, בהחלט ניתן להקל על עצמנו ולהפוך את המעבר להרבה יותר קל ויעיל.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.