טרשת נפוצה תסמינים וסימפטומים

טרשת נפוצה היא מחלה שקשורה במערכת העצבים של הגוף ומה שקורה בה הוא שחומר שומני שמופרש מפריע להעברת אותו בין איברי הגוף השונים לבין המוח. כאשר המוח לא מקבל את האותות הנדרשים לשם תפקוד תקין הוא לא תמיד יכול לדעת בדיוק מה המצב של הגוף ולכן יעביר הלאה פקודות שלא תואמות את המצב הגופני האמיתי של אותו אדם. מדובר במחלה כרונית שמי שחולה בה יכול ויודע לאזן את עצמו, להכיר את התחושות שלו וכמובן מגיע לרופא המטפל שלו מדי פעם על מנת להעריך את המצב שלו. למחלה יכולות להיות תקופות טובות יותר או פחות ולכן אפשר לחיות איתה ולצידה במשך הרבה מאד שנים ואפילו חיים שלמים. מה חשוב זה להיות ערים וקשובים לכל תחושה או תופעה שחווים בגוף ולדעת בדיוק מה לעשות בכל מצב נתון.

 

התסמינים של טרשת נפוצה

מכיוון שמדובר במחלה ייחודית שמשפיעה על מערכת העצבים הרי שיש לה תסמינים ברורים מאד מבחינתו של המטופל – טשטוש בראייה, קושי בהליכה, שרירים חלשים ומכאן גם קושי בביצוע פעולות, גם כאלה שהן פשוטות ויומיומיות. בדיקת emg היא בדיקה שמבוצעת על ידי נוירולוגים, גם בבתי החולים וגם במרפאות הקהילה, ויש בה כדי לתת תמונת מצב אודות התפקוד התקין או הקלוקל של מערכת העצבים בגוף. ברגע שמקפידים שהבדיקה תבוצע על ידי נוירולוג שמכיר את מערכת העצבים ובעצם מתמחה בה – אין ספק שיהיה קל יותר לאבחן את המחלה וכמובן לתת לכל חולה או מטופל אל הטיפול שיהיה הכי מתאים עבורו בהתחשב במצב הבריאותי שלו, הגיל שלו ומגוון שיקולים כמו השגרה היומיומיות שלו ועוד.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.