רפואה משלימה לגיל השלישי – טיפולים מומלצים

אין ספק בכלל שהגיל השלישי הוא גיל מיוחד מאוד. מצד אחד, לא מעט אנשים בוחרים לקחת את הפנסיה שלהם כבר בגיל צעיר, ולקחת את המשך החיים ולהקדישם להנאה צרופה, רוגע, זמן עם המשפחה, וכיוצא בזאת. מאידך, מדובר על גיל שבו לא מעט מחלות ובעיות רפואיות צצות להם, ולעתים קרובות, מדובר על תקופה בלתי פשוטה לא למבוגרים עצמם, ולא למשפחות שלהם. הרפואה המשלימה, מציעה מספר טיפולים מומלצים שיכולים לסייע לבעיות רבות של אנשים בגיל השלישי. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע נוסף על רפואה משלימה לגיל השלישי.

בתור התחלה – מה זה רפואה משלימה, וכיצד הרפואה המשלימה שונה מהרפואה הקלאסית שאנחנו מכירים?

הרפואה המשלימה, היא רפואה אשר מאמינה כי יש קשר ישיר בין מצב נפשי של בן אדם, לבין ביטוי של המצב הנפשי הזה בגוף שלנו, אשר על פי הרפואה מתבטא בהופעה של מחלות, תסמינים רפואיים, וכיוצא בזאת. כך למעשה, הרפואה המשלימה מסבירה כי רגשות שונים שאנחנו מתמודדים איתם, לדוגמת – חרדה, דיכאון, סטרס, לחץ, כשלון, וכיוצא בזאת – הם רגשות שונים שיכולים לגרום להתעוררות ולהופעה של מחלות שונות בגוף האדם. ככלל, תוכלו למצוא מידע מגוון ומעניין על הרפואה המשלימה, סוגי הטיפולים, ועל ההיסטוריה של הרפואה המשלימה תחת כתובת האינטרנט הבאה – tsuf-herbs.co.il.

כיצד הרפואה המשלימה מציעה התמודדות עם בעיות רפואיות של אנשים בגיל השלישי

הרפואה המשלימה היא נהדרת לאנשים בגיל השלישי! לא מעט טיפולים של הרפואה המשלימה, מסייעים רבות לאנשים מבוגרים המתמודדים עם השלכות רפואיות של הגיל השלישי על החיים לדוגמת:

  • בעיות בשינה- ככל שמתבגרים, יותר קשה לישון ומבוגרים רבים חווים ירידה בהורמון המלטונין, מה שמקשה מאוד על שינה רציפה. אנשים בגיל השלישי חווים מצבים כמו קושי להירדם, מתעוררים באמצע הלילה ולא מצליחים לחזור ולישון, יקיצות מוקדמות ועוד… הרפואה המשלימה יכולה להקל ולסייע במצבים כאלה.
  • לחץ דם גבוה- יכול להיווצר גם כתוצאה מהגיל, גם כתוצאה ממצבים גנטיים וגם בשל תזונה לקויה או חוסר בביצוע פעילות גופנית. טיפולים כמו דיקור למשל או תזונה מותאמת אישית, יכולים לסייע.
  • סכרת- רמות גבוהות של סוכר בדם מאוד נפוצות בגיל השלישי, וגם כאן דרך צמחי מרפא ותזונה מותאמת, ניתן לשפר את המדדים בצורה משמעותית.
  • חולשות בזיכרון – עם הזמן, הזיכרון נחלש ואנשים מבוגרים חווים קושי לזכור דברים.

יש סוגים שונים של טיפולים מתחום הרפואה המשלימה שיכולים לסייע, להקל, ולתמוך בגיל זה, לחזק את המערכת החיסונית ואת שאר המערכות בגוף. טיפולי דיקור, טיפולי מגע כמו שיאצו, טויינא, כוסות רוח, תזונה ייחודית, רפלקסולוגיה – כל אלה יכולים לשפר משמעותית את החיים בגיל השלישי במגוון היבטים.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.