טיפול טבעי בצמחי מרפא – כל היתרונות

קיימים כל כך הרבה סוגים של צמחי מרפא. הכוח של הטבע. העוצמה של מה שקיים בלי מאמץ, בלי לעבור תהליכים מסובכים, הצמחים, הפרחים, העצים. האוויר של כולנו. מסתבר כי שימוש בפתרונות טבעיים כמו למשל צמחי מרפא נחשב עבור רבים בתור טיפול טבעי יעיל, איכותי ונוח. היום יש מגוון רחב של דרכים לטפל בקשת רחבה של בעיות באמצעות צמחי מרפא כמו למשל פרחי באך, קפסולות מרוכזות, מיצוי טבעי של צמחים כמו קמומיל, לבנדר או שורש הארי. לכל צמח יש את הסגולות והתכונות הרפואיות המאפיינות אותו.

 

טיפול טבעי מתאים כמעט לכולם

הטיפול באמצעות פתרונות אלטרנטיביים טבעיים באופן כללי ובאמצעות צמחי מרפא באופן ספציפי מתאים לתינוקות, פעוטות, ילדים, בני נוער, נשים בהריון, נשים מניקות, אנשים הנוטלים באופן קבוע תרופות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, זיהומים ודלקות, קשישים ועוד. כמובן שלא מומלץ כלל וכלל לקחת טיפול או צמח על דעת עצמנו בלי להתייעץ עם מומחה בתחום הרפואה הטבעית, מדקר ברפואה סינית או אפילו רופא המתמחה גם במתן טיפול טבעי. יש להתאים את הטיפול למצב הרפואי, למצב הרגשי – נפשי, פיזי – קוגנטיבי, גיל ואורח חיים עבור כל אדם ואדם.

 

איך ניתן ליטול צמחי מרפא?

ובכן, יש כמה דרכים שבאמצעותן ניתן ליטול צמחי מרפא. האחת היא במיצוי, כלומר יש צמחים כמו למשל ולריאן הידוע כצמח מעולה להרגעה ולטיפול באנשים הסובלים ממתח ולחץ לצד בעיות שינה שמגיע בטיפות או אכניצאה הידוע כמסייע בחיזוק המערכת החיסונית ומניעת מחלות חורף. דרך נוספת היא ליטול את הצמח בחליטה. למשל ניתן לחלוט תמציות של קמומיל, שומר, מליסה בכדי לטפל בכל מיני מצבים רפואיים. כמובן שיש את הדרך הקלה ביותר שזה ליטול את צמחי המרפא באמצעות קפסולות מה שנקרא בשמם השיווקי ”תוספי תזונה“. לכל שיטה יש את היתרונות אל מול החסרונות שלה כמובן וזה משהו שצריך לבדוק אותו לעומק.

 

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא

יש קשת רחבה של מצבים, תסמיני ובעיות בהם ניתן לטפל באמצעות שימוש ונטילה של צמחי מרפא, שוב בהתאמה אישית כמובן…

  • כאבי ראש ומיגרנות
  • כאבי בטן, שלשולים, עצירות וכדומה
  • חוסר איזון הורמונלי
  • שינויים ותסמיני הריון
  • ייצור מוגבר של חלב לנשים מיניקות שמתקשות להניק בשל ייצור מופחת
  • בעיות פוריות ואין אונות
  • דלקות במעיים ובמערכת העיכול
  • טיפול תומך במחלות קשות כמו סוכרת (איזון רמות הסוכר בדם), כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה, סרטן, מחלות מעיים ועוד
  • בעיות שינה

 

אני מעוניין ליטול צמחי מרפא – מאיפה מתחילים?

ובכן, יש כמה דרכים. האחת היא להגיע למטפל ברפואה משלימה כמו למשל מומחה בתחום הרפואה הסינית ולאחר תשאול ואבחון מעמיק הוא יוכל למעשה להתאים עבורכם פורמולה המבוססת על צמחי מרפא. דרך נוספת היא להגיע למרפאת כאב או מרפאה בתחום הרפואה המשלימה ולהתאים עבורכם טיפול.

 

מה כולל האבחון

מכיוון ושימוש בצמחי מרפא הוא חלק מעולמות מסורתיים כמו הרפואה הסינית האבחון כולל תשאול מעמיק לגבי אורח החיים שלכם וזאת במטרה להבין את מקור הבעיה. לפעמים זה מגיע כתוצאה מסיבות גנטיות, יש מצבים בהם נוצרות בעיות כמו חולשה של המערכת החיסונית כתוצאה מחוסר שינה או תזונה לקויה או שילוב של השניים. חשוב לזכור שיש מקרים בהם מומלץ לשלב את הטיפול גם עם טיפולים אחרים כמו דיקור, תזונה טבעית, פעילות גופנית מניעה – צ‘י קונג או יוגה, טיפולי מגע – שיאצו או טווינא ועוד.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.