ירקות אורגניים מועילים מבחינה בריאותית?

אין ספק שעולם החקלאות הוא עולם אשר ניצב בשנים האחרונות בפני אתגרים רבים מאוד, זאת בעיקר בשל הסיבה שאוכלוסיית העולם גדלה בקצב מסחרר. יתר על כך, הרעב העולמי שגדל, מחסור במזון שמורגש במקומות רבים, ומשבר האקלים איתו אנחנו מתמודדים בכל יום, הם סיבות נוספות שמקשות ומגבילות את עולם החקלאות כיום. בזמן שהעולם מתמודד עם כל הסוגיות האלה, החקלאות האורגנית היא זאת שמנסה להציל את העולם ולספק פתרונות בריאותיים וידידותיים לסביבה, זאת בדמותם של ירקות אורגניים. אולם, האם הירקות אורגניים האלה, עליהם מדברים כל כך הרבה, בריאים לאדם בסופו של דבר מבחינה בריאותית? בשורות הקרובות ננסה לענות על הסוגייה הזו.

בתור התחלה – מה זה חקלאות אורגנית?

החקלאות האורגנית מתייחסת בסופו של דבר לדרכי ייצור של מוצרי צריכה חקלאיים שונים, דרכי ייצור שבסופו של דבר לא פוגעות בעולם, בבני האדם, ובסביבה שלנו. להבדיל מהחקלאות הקלאסית, שהמטרה היחידה שלה זה לייצר כמה שיותר תוצרת חקלאית בכמה שפחות כסף, החקלאות האורגנית שמה את בריאות הסביבה, ואת בריאות האדם, כערך עליון שיש לשמור ולשמר אותו. כיום, החקלאות האורגנית כבר התפתחה ונמצאת כמעט בכל מקום בעולם, וכיום אפילו ניתן לבצע משלוח ירקות אורגניים ובריאים עד לפתח הבית שלכם.

אחת ולתמיד – האם ירקות אורגניים בכלל בריאים עבורנו מבחינה בריאותית?

  • ערך תזונתי גבוה יותר ממוצרים לא אורגניים
  • ייצור ידידותי בהרבה לסביבה
  • ירקות אלו מאופיינים בהיעדר של חומר הדברה מלאכותיים שפוגעים בבני האדם לטווח הארוך
  • הירקות לא מהונדסים מבחינה גנטית
  • תוצרת חקלאית אורגנית נחשב לתוצרת חקלאית המכילה כמות ויטמינים גדולה יותר

אין ספק כי ירקות ופירות אורגניים נחשבים לאיכותיים יותר, הגידול בהם מושקע מאוד מכל הבחינות, לכן אם אתם רוצים לשפר את הבריאות שלכם, צריכה של פירות וירקות אורגניים, לגמרי יכול לתרום לזה. כעת, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור חנות מקצועית המחזיקה פירות וירקות אורגניים. זו יכולה להיות חנות שזו ההתמחות שלה וזו גם יכולה להיות חנות שמחזיקה סקטור של פירות וירקות אורגניים.

טיפים לבחירת חנות ירקות ופירות למשלוחים

אם אתם מתכננים להתחיל לבצע רכישה של פירות וירקות דרך חנות אינטרנטית, יש כמה דברים חשובים שכדאי לשים אליהם לב. קודם כל צריך שבחנות יהיה את המבחר, כלומר את הירקות והפירות שאתם אוהבים לצרוך. בנוסף, מבחינת הסחורה האורגנית, חשוב שהיא תהיה בפיקוח ותעמוד בסטנדרטים המתאימים של הדברה, גידול, קטיף וכדומה. בחרו חנות שרמת הזמינות שלה גבוהה ומעניקה שירות מקצועי לאורך כל השנה. תוכלו גם לבחור חנות נוספת שתהיה לכם לגיבוי במידה ואתם לא מרוצים מהמשלוח או שאותה חנות ראשונה שבחרתם, לא זמינה באותו זמן.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.