חניה בתשלום

עם הזמן גדל בהתמדה מספר כלי הרכב הקיימים לא רק במדינת ישראל אלא בעולם כולו. מסיבות כאלה ואחרות אנשים מעדיפים שלא להגיע ממקום למקום עם התחבורה הציבורית, מה שמשאיר להם רק אפשרות אחת והיא רכב פרטי. חנייה בקרבת מקום היא אחד השיקולים המרכזיים שכל אדם לוקח בחשבון כאשר הוא יחליט לעבור דירה או לעבור מקום עבודה ובמקרים רבים נושא החנייה יילקח בחשבון גם אם רוצים רק לנסוע למקום מסוים לצורך מפגש חברתי. אם אין חנייה מסודרת נוחה, בתשלום או בחינם – יש מי שיעדיף כלל לא להגיע למקום המדובר. חניה בתשלום יכולה להיות בחניון פרטי שמשלמים בו במקום ויכולה גם להיות כאשר אבני שפת המדרכה צבועות בכחול לבן ודרך אפליקציות תשלום כאלה ואחרות. בשורה התחתונה החנייה בתשלום היא האפשרות הטובה והנכונה ביותר לחנות, בתנאי, כמובן, שהיא זמינה ונוחה.

 

לבחור נכון את דרך החניה הנוחה והנכונה

אז כעת ברור שנושאים שקשורים בחנייה יהיו משמעותיים במיוחד עבור כל אדם, ללא קשר למקום ממנו הוא מגיע או למקום שאליו הוא נוסע. מציאת חניה בכחול לבן בתל אביב, למשל, היא משימה כמעט בלתי אפשרית בלב העיר. מדובר בעיקר במזל ולא בשום דבר אחר ולא תמיד אפשר לדעת מראש האם בזמן זה או אחר יהיה סיכוי גבוה יותר למצוא חנייה וכמובן איפה. יש אזורים שאפשר יהיה למצוא בהם חניונים פרטיים והמחיר אמנם יהיה גבוה מהמחיר שמשלמים עבור חנייה בכחול לבן אבל יש לא מעט מקרים שזו תהיה האפשרות הכדאית והנוחה ביותר. יתכן גם שהחניון יהיה ממוקם בסמיכות ליעד שאליו מגיעים ולכן יהיה זה עדיף לבחור באופציה זו. באזורים שבהם יש יותר סיכוי למציאת חנייה בכחול לבן כדאי לעשות סיבוב או אפילו שניים (ככל ולוח הזמנים מאפשר זאת) וכך סביר להניח שלבסוף תימצא החנייה הדרושה במרחק נוח מהיעד המבוקש.

 

המשמעות של ידיעת מצב החניה בכל מקום

כיום זה מאד שגור ופופולרי פשוט לשאול היכן חונים. יתרה מזאת, כאשר מוזמנים לפגישה או לביצוע פעולה כלשהי ייתכן ומראש תתקבל הודעה היכן כדאי לחנות, האם מדובר בחניה בתשלום או בחינם, האם יש הסדרים בין החניון לבין העסק המדובר ועוד. בשל ריבוי כלי רכב ברחבי המדינה כולה נושא זה לא שמור אך ורק לתל אביב או לערי גוש דן ובהחלט תושבים גם של ערים אחרות קטנות כגדולות סובלים ממצוקת חנייה לא פשוטה כלל וכלל. כאשר יודעים לקראת מה נוסעים ויודעים איפה הכי כדאי לחנות או איפה יש סיכוי למצוא חנייה יחסית נוחה – יהיה זה קל יותר להתארגן ובעיקר להעריך גם את לוח הזמנים הדרוש וגם את הכדאיות של עצם הנסיעה. לפעמים בגלל החנייה לא יהיה כדאי לנסוע.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.