בני גיל הזהב אינם מתרגשים מטלפונים חכמים

מאז שנשלח אדם לראשונה אל הירח, הטלפונים הסלולאריים בכלל, והטלפונים החכמים בפרט, מעניקים את היכולת לבצע פעולות רבות מעבר לביצוע שיחות טלפון פשוטות. למעשה, רבים מהם מסוגלים לבצע שיחת טלפון ללא שימוש במערכת הטלפון.

רוב האנשים מנצלים את יכולות הטלפונים שלהם על מנת להפוך אותם לחלק בלתי נפרד מהחיים, ולעיתים מתקבלת התחושה לפיה אדם סומך עליהם יותר מידי. אך כאשר זה מגיע לטיפול בבני גיל הזהב, הטלפונים החכמים הם בעלי ערך יקר מפז, ולמרות זאת, הם עדיין נרתעים מרכישת המכשיר שיאפשר להם להתקדם עם העולם.

עיכובי שימוש בטלפונים ניידים בקרב בני גיל הזהב

כשזה מגיע לשימוש נפוץ, כיום לפחות, בטלפונים הסלולאריים, בני גיל הזהב מתעכבים הרחק מאחור בהשוואה לאוכלוסייה הכללית.

צילום תמונות. רוב האנשים בעלי הטלפונים החכמים מוצאים כי אין צורך בנשיאת מצלמה לכל מקום, ואין זה מפתיע כי 82% ממשתמשי הטלפונים הסלולאריים אומרים שהם משתמשים בהם כדי לצלם תמונות. אך רק 44% מבני גיל הזהב מדווחים על שימוש זה.

שליחת ממסרים. ארבעה מתוך חמשה משתמשים טלפונים סלולאריים, משתמשים בטלפונים הסלולאריים שלהם על מנת לשלוח מסרים, אך רק שליש מבני גיל הזהב בוחרים לתקשר בדרך זו.

גישה לאינטרנט. שימוש בטלפונים החכמים על מנת לקבל גישה לאינטרנט, גדל במהירות, ו-56% מהמשתמשים גולשים ברשת באמצעות הטלפונים החכמים שלהם. נתון זה הוכפל בארבע השנים האחרונות. אם כי רק 13% מבני גיל הזהב מתחברים לאינטרנט בדרך זו.

דואר אלקטרוני. מחצית מהאנשים המחזיקים בטלפונים חכמים, משתמשים בהם על מנת לשלוח ולקבל דואר אלקטרוני, כדרך לשמור על קשר עם העבודה. בני גיל הזהב משתמשים הרבה פחות באופציה זו, ורק 12% מהם מדווחים על שימוש ביישום זה.

שימוש ביישומים. אם כבר מדברים על יישומים, בני גיל הזהב מהווים רק חמישית בסיכוי הגבוה להשתמש בטלפונים שלהם על מנת להוריד אפליקציות.

בנקאות. כמעט שלושים אחוזים מבעלי הטלפונים החכמים בודקים את פרטי חשבון הבנק שלהם, או מבצעים פעולות בנקאיות אחרות באמצעות הטלפונים הסלולאריים שלהם, בעוד שרק שבעה אחוזים מבני גיל הזהב עושים זאת.

מדוע משתמשים בני גיל הזהב באופן שונה בטלפונים שלהם?

ניתן למצוא מספר סיבות לשאלה זו כאשר מדברים עם אנשים מבוגרים, שחלקם עשויים להיות מטופלים על ידי מטפלים משפחתיים ובכך מייתרים את הצורך בשימוש בטלפונים חכמים.

הטלפון נועד לצרכים אחרים. רבים מהם משתמשים באותו מכשיר טלפון במשך שנים, או שהם בוחרים טלפונים סלולאריים חדשים פשוטים. הם אינם מגלים עניין בידיעת האופציות החדשות אותן הם מפסידים כאשר הם בוחרים שלא להשתמש במכשירים מתקדמים.

בלבול עקב ריבוי האפשרויות. הם אינם יודעים כיצד להשתמש בטלפונים שלהם לפונקציות המתקדמות. רבים מבני גיל הזהב מקבלים טלפונים חכמים כי זה מה שספקי התקשורת שלהם נותנים להם, אך אף אחד אינו מקדיש את הזמן על מנת להסביר להם מה יכולים טלפונים אלו לעשות. זה משהו שבני המשפחה יכולים לסייע בו ליקיריהם.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.