צרכנות נבונה – כך תוכלו לחסוך אלפי שקלים

כולנו אוהבים לראות את חשבון הבנק שלנו עם הסמל פלוס ולא מינוס בסוף החודש. רובנו מנסים להתנהל נכון עד כמה שניתן ואפילו לחסוך כסף. מדי כמה חודשים אנחנו אפילו מנסים לחשב מסלול מחדש ולהבין איפה אנחנו יכולים לחסוך כסף, איך אנחנו יכולים להתייעל עוד קצת מבחינה כלכלית ולעשות מהכסף שלנו יותר. קוראים לזה צרכנות נבונה. אז הנה כמה טיפים שאתם חייבים לאמץ, מסוג הרעיונות שפשוט יאפשרו לכם לבזבז יותר או אפילו לחסוך הרבה יותר. אפילו חילקנו לכם את הטיפים לפי תחומים!

 

עדיין הולכים פיזית לחנות? רכשו אונליין!

שאתם בוחרים לרכוש אונליין אתם חוסכים כסף והרבה ממנו. לא רק שאתם נשארים ממוקדים יותר ורוכשים בחנויות האינטרנטיות באופן מדויק את מה שאתם באמת צריכים ופחות מתפזרים בהשוואה לאם הייתם הולכים  לחנות באופן פיזי ואז נוטים להתפתות גם לפריט הזה והזה, אלא שגם אתם נהנים ממחירים טובים יותר. למה? משום שלבעל החנות יש פחות הוצאות. פחות מלאי, פחות כוח אדם, פחות שכר דירה אם בכלל ומי נהנה מהמחירים הטובים? אתם! באתר checkit.co.il תוכלו לקבל טיפים נוספים על חיסכון כספי אופטימלי בשלל תחומים.

 

חושבים על צרכנות נבונה? על CASHBACK שמעתם?

עוד יתרון של רכישות אינטרנטיות על פני רכישות בחנויות באופן פיזי בא לידי ביטוי בכך שאם אנחנו בעצם רוכשים באופן קבוע באותן חנויות, אנחנו יכולים לקבל חלק מהכסף בחזרה. זה נכון בעיקר לאתרים גדולים ובינלאומיים כמו iHERB, עלי אקספרס, עלי באבא, אמזון, איביי ועוד. על כל קניה אותה תבצעו תקבלו אחוז מסוים לרכישה בפעם הבאה.

 

חופשות הן חלק בלתי נפרד מחייכם? סגרו אותן מוקדם!

למחירים של חופשות, בתי מלון וטיסות יש נטייה לעלות ככל שמתקרבים לתאריך. בין אם אתם אוהבים ליסוע לחופשת סקי בהרי האלפיים בכל חורף, בין אם אתם לא מוותרים על חופשה ביוון או בטורקיה עם הילדים בכל אוגוסט ובין אם זה רק את והוא לחופשה רומנטית בפריז או רומא, שווה לסגור את הכל כמה שיותר מוקדם. כמובן שיש גם דילים אחת לכמה זמן, אפשר גם להנות ממחירים של הרגע האחרון ועדיין באופן כללי, עדיף להזמין מראש!

 

ירקות פירות וסופר רק עם רשימה

גם אם אתם עדיין הולכים פיזית לירקן ולמכולת או לסופר וגם אם עברתם כבר מזמן לביצוע קניות אונליין, מאוד מומלץ להכין רשימה מבעוד מועד. בדיוק ברגע שאתם מרגישים שהמקרר מתחיל להתרוקן, שחסר לכם משהו במזווה באמצע התבשיל או שאתם דופקים על הדלת של השכן לביצים או סוכר, זה הזמן לקחת דף לבן נקי ולהתחיל לכתוב מה חסר. הגיעו לקניות עם הרשימה מסודרת לפי נושאים וככה תוכלו לאתר בקלות מבצעים מסוגים שונים כמו 1+1, השני בחמישים אחוז, מחיר מצוין לאבקת הכביסה שלכם ועוד. בזמן הקניות, כדאי לפתוח את הראש למוצרים חדשים, רק כדי להוזיל עלויות.

 

ימי הולדת? רוכשים עם חברים!

כולנו מכירים את גל ההזמנות לימי הולדת של הילדים לחברים מהגן, מבית הספר וכמובן גם אנחנו חוגגים לקרובים לנו. אז במקום להוציא מאות אלפי שקלים בשנה על מתנות, פשוט תתאגדו. רכשו את המתנות שלכם ביחד עם הורה או שניים נוספים ובמקום להוציא 50 או 100 ש“ח למתנה, תוציאו הרבה פחות.

 

רכישות קבוצתיות

אם אתם צריכים מוצר מסוים שנחשב ליקר באופן משמעותי מהקניות הרגילות שלכם, נסו לארגן קבוצות רכישה וכך להוזיל עלויות.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.