החלפת מצבר – לבד או בעזרת מומחה?

כלי הרכב שלנו כבר מזמן הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. בסופו של דבר – אנחנו חיים שגרת חיים עמוסה וקשה – הכוללת מגוון רחב מאוד של משימות, יעדים, וכיוצא בזאת. כלי הרכב שלנו, מסייע לנו להתנייד ממקום למקום, ולעמוד בכל המשימות ששגרת החיים העמוסה שלנו כוללת. אחת הסיבות שיכולות להוביל לתקלה חמורה בכלי הרכב – זה הרס של מצבר הרכב. מצבר, מהווה את אחד החלקים החשובים ביותר ברכב שלנו, כזה שבלעדיו הרכב פשוט לא יכול לתפקד. החלפת מצבר מהווה מצב שאנשים רבים פשוט לא מוכנים אליו. בשורות הקרובות, נענה לכם על השאלה – האם להחליף מצבר לבד או בעזרתו של מומחה?

האם כדאי לנו לנסות להחליף את מצבר הרכב לבד?

כפי שהדגשנו כבר בפסקה הקודמת – המצבר מהווה את הלב הפועם של הרכב שלנו, וללא ספק מדובר על אחד הרכיבים הקריטיים ביותר לתפקוד הרכב שלנו. בדיוק בשל העובדה הזו, למראית עיננו יש להפקיד את החלפת המצב ברכב בידיו של אדם שמומחה בדבר, ובעל ניסיון וידע רבים בהחלפת מצבר. זכרו – מצבר הוא רכיב רגיש מאוד, וכל טעות קטנה שאנחנו עשויים לבצע בעקבות חוסר ידע או ניסיון בתחום, יכולים להביא בסופו של דבר להשלכות הרסניות שרק יגרמו ליותר נזק מתועלת. כיום, בעזרת שירותי החלפה של מצברים עד הבית תוכלו להחליף את מצבר הרכב שלכם על ידי מומחה בקלות מרבית.

אלו הם הסיבות השונות למה כדאי ללכת למומחה להחלפת מצבר

  • סכנה של פגיעה במערכות החשמל השונות בכלי הרכב
  • סכנה ממשית של פגיעה פיזית בגוף המצבר
  • סכנה של התפוצצות המצבר
  • פגיעה בווסת המצבר
  • אחריות המתקבלת במקומות מקצועיים להחלפת מצבר

מסיבות אלה וסיבות אחרות, מומלץ לפנות לחברה מקצועית להחלפה של מצבר או לגשת למוסך.

איך בוחרים חברה מקצועית להחלפת מצבר?

בעיקרון שמדובר בהחלפה של מצבר, כמובן שרק במידה וזו באמת התקלה שיש לכם ברכב ולא משהו אחר שפוגע בתהליך ההתנעה שלו, יש שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא בעצם לפנות לחברת הביטוח, שכן פוליסות רבות מכסות את כל הנושא הזה של החלפת מצבר. אופציה נוספת, היא לפנות לחברה מקצועית ששולחת אליכם רכב ומומחה להחלפת מצברים. כדאי לבחור חברה מקצועית, שתהיה זמינה עבורכם, שכן ברוב המקרים אנחנו לא צופים מצב כזה וצריכים את השירות כמה שיותר מהר. תוכלו לברר עם אנשים שאתם מכירים או דרך המלצות מחברים או מכרים קרובים. בדקו מה כולל השירות, שימו לב שאתם מקבלים מגוון של מצברים וסיוע בתהליך הבחירה בהתאם לסוג המצבר שמתאים לרכב שלכם וכמובן אחריות. האחריות צריכה להיות גם על המצבר עצמו וגם על השירות. ניתן לקרוא עוד על הנושא ברשת האינטרנט.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.