דואגים לבריאות

ככל שהשנים עוברות, יותר ויותר אנשים מודעים לבריאות שלהם. בריאות גופנית מורכבת מכמה תחומים חשובים. ברגע שתחום אחד יוצא מאיזון או אנחנו לא מקפידים עליו כמו שצריך, שאר הגוף עלול גם הוא להרגיש בחוסר. במאמר הבא נציג בפניכם את כל מה שצריך וחשוב לדעת על הבריאות שלנו.

חשיבות השינה

לשינה יש השפעה מרכזית על הבריאות שלנו. ההמלצה הינה לישון בין 6-8 שעות בלילה. השינה משפיעה על תהליכים פיזיולוגיים, רגשיים, נפשיים, קוגניטיביים וביולוגיים המתרחשים במהלך הלילה. בנוסף, בשינה מופרשים הורמונים המסייעים לגוף להחלים, לגדול, להתרפא. במהלך השינה המוח מתנקה, מחדש אנרגיות ולכן השינה היא סופר חשובה וקריטית לבריאות שלנו. הנה כמה טיפים מעולים לשינה איכותית ובריאה:

  • שעה לפני השינה, נתקו מסכים, המסכים פוגעים באיכות השינה וברצף ההירדמות.
  • השאירו את המקלחת החמה כמה שיותר סמוך לשינה, המים החמים מרגיעים ומכניסים אותנו לאווירת השינה.
  • שלבו שמנים אתריים מרגיעים כמו לבנדר למשל.
  • אל תאכלו ארוחה כבדה בסמוך לשינה, האוכל מכביד על מערכת העיכול. בנוסף, ניתן לשתות תה קמומיל או לואיזה מרגיעים ואם רעבים, תפוח עם יוגורט זו אחלה ארוחה קלילה לפני השינה.

איך לשמור על בריאות העיניים?

העיניים שלנו מהוות חלק חשוב ובלתי נפרד מגופנו. עם הזמן, הן עוברות תהליך הזדקנות ופעמים רבות ככל שעולים בגיל, הדבר גורם לשיבוש במערכת הראייה. כדי לשמור על בריאות העיניים יש כמה דברים שאפשר לעשות כמו למשל לאכול מזונות עשירים בויטמינים K וויטמין A, מזונות כתומים וירוקים כמו תרד, בטטה, דלעת וגזר. בנוסף, ניתן לתרגל תרגילים עם העיניים בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים. אם אתם נמצאים זמן רב על המסך במשך היום, חשוב להקפיד לעשות הפסקות ולהתאים את תנאי הצפייה בהיבט המרחק בין העיניים לבין המסך.

למידע נוסף על בריאות העיניים ועל הקשר בין ראיה תקינה לבין דיקור לחצו על הקישור הבא itaysharf.com. אי שמירה על העיניים לאורך זמן עלולה לגרום לבעיות ראייה, להיווצרות של כאבי ראש, בעיות שינה ועוד.

הפחיתו סטרס ומתח מחייכם

מתח הינו דבר טריוויאלי והגיוני, שהוא במינונים יחסית קטנים ולא מנהל אותנו, אלא אנחנו הם אלה שמנהלים אותו. אם אתם מרגישים מתוחים, כעוסים, עצבניים, לחוצים, מאוד כדאי לעשות שינוי וכמה שיותר מהר. מחקרים רבים מראים את הקשר בין חולשה של המערכת החיסונית לבין אנשים הנמצאים בסטרס תמידי. איך מפחיתים מתח מהחיים? יש המון דרכים לעשות את זה.

  1. נהלו את הלו“ז שלכם בחוכמה – גם אם אתם מחשיבים את עצמכם כמולטי טסקינג, כדאי לנהל את לוח הזמנים שלכם נכון ולא להעמיס יותר מדי משימות ביום. במקום להגיד לעצמכם, איך לא הספקתי את זה ואת זה, ציינו לשבח את כל המשימות שכן הספקתם באותו היום. בצעו משימות דחופות לפני אלה שפחות.
  2. שלווה ושקט נפשי – הכניסו לשגרת החיים שלכם יוגה, פילטיס, הליכה בים, רכיבה על אופניים בטבע או כל דבר אחר שמרגיע אתכם ומאזן את הגוף. החליטו על משהו אחד שאתם מעניקים לעצמכם בכל חודש כמו עיסוי מפנק, ארוחה טובה עם בן הזוג או קריאת ספר. זמן איכות עם אנשים שאתם אוהבים וקרובים לכם, מנותקים מלחץ וסטרס יאפשרו לכם להטעין את הגוף באנרגיות ולחזור הביתה רעננים יותר.
  3. הקשיבו ללב – יש אנשים עם נטייה להקשיב יותר לסביבה מאשר לעצמם, ללב שלהם. תהיו אותנטיים עם האני שלכם, כל אחד בנוי אחרת ואם אתם אוהבים להתייעץ, הקשיבו לאדם אחד או שניים ולא יותר.