איך לשמור על הבריאות בחורף

מזג האוויר בישראל נוח רוב השנה אך למרות שהחורף לא נחשב לקשה מאד או קיצוני – עדיין יש בו לא מעט סיכונים בריאותיים שחשוב לדעת עליהם, להכיר אותם וכמובן להתנהג בהתאם על מנת לשמור על הבריאות בחורף. התופעה המוכרת ביותר היא צינון שיכול לתקוף ולהתפרץ אצל כל אדם, בכל גיל ויש את הנושא המהותי של מקומות סגורים שאין בהם אוורור מספק. חשוב מאד לפתוח חלון בכל חלל או מקום ששוהים בו הרבה אנשים וכמובן שאם חשים כל תסמין שעלול להצביע על תופעה או מחלה – עדיף שלא להימצא בקרבת אנשים.

 

טיפים והמלצות איך לשמור על הבריאות בחורף

שהייה במקומות מאווררים והתרחקות מאנשים במידה ולא מרגישים טוב הם רק שני רעיונות אך בהחלט יש עוד לא מעט. מומלץ ללבוש בגדים שיהיו נוחים על הגוף אך לא להגזים ולא להעמיס יותר מדי. הנושא של התזונה יכול להתברר כמשמעותי מאד – מומלץ לצרוך מאכלים שיש בהם הרבה ויטמין C ולהקפיד על מזונות שמחממים את הגוף מבפנים. ישנם ברשת האינטרנט פורטלים העוסקים בבריאות ובפנאי ומומלץ לקבל מהם רעיונות. טיפים לבריאות שלמה ואיתנה בחורף תוכלו למצוא באתר tsadkadima.co.il ולאמץ אץ הרעיונות שמתאימים לשגרת היומיום שלכם ולאורח החיים שלכם. החורף בישראל לא ארוך וללא ספק כל אחד יכול למצוא את הדרך שלו לשמור על עצמו.

 

החשיבות של שימת לב בעיקר בחורף

הימים הקרים בהחלט יכולים להשפיע לרעה על הבריאות ולכן חשוב לשים לב שההתנהלות היומיומית בחורף לא יכולה להיות זהה לזו של ימי הקיץ החמים והלחים. אין זה נעים לנשום את האוויר הקר ומערכות הגוף יכולות להיות מושפעות מהקור והיובש השוררים בחוץ. חימום יתר של הבית או החדר גם הוא עלול להיות לא נכון ולא מומלץ ולכן חשוב להפעיל שיקול דעת בכל פעולה שרוצים לבצע וכך לוודא שאין בה משום פגיעה בבריאות, בטווח הקצר והארוך כאחד. כאשר כל אחד יאמץ את הטיפים שישמרו עליו – הוא יצלח בצורה מצוינת את החורף ויגיע לאביב והקיץ עם גוף ונפש בריאים.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.