רוצים לקחת משכנתא חדשה? הנה כל מה שתצטרכו לדעת

כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, כל אדם מחזיק באפשרות ללכת לבנק במטרה לבקש ולקחת משכנתא חדשה, וגם במידה והוא יסורב באותו הבנק, הרי שניתנת לו האפשרות ללכת לסניפים של בנקים אחר ולנסות ולבקש מהם הלוואה זו, עד לעת בה הוא ימצא את הסניף שיסכים להעניק לו את ההלוואה. כמו כן, חשוב לציין כי בניגוד לדעת הציבור הרווחת אשר נוטה לחשוב כי מדובר על מטלה פשוטה וכי ניתן לקחת את ההלוואה הזו באופן עצמאי ללא כל ייעוץ של גורמים מקצועי, הרי שהמציאות משדרת בפנינו תמונה אחרת לחלוטין. על כן, במטרה לעשות לכם קצת סדר ולוודא כי אתם אכן לוקחים משכנתא כמו מקצוענים, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת בנושא. 

 

לא לוקחים משכנתא בכל מחיר!

סביר להניח כי במידה ותחליטו ללכת באופן עצמאי לבנק במטרה לבקש משכנתא חדשה, הרי שהריבית שתקבלו תהיה גבוהה במיוחד, בהשוואה למה שיועצים מקצועיים יוכלו להשיג לכם. למעשה, מדובר על אנשי מקצוע מיומנים שתפקיד העיקרי הוא לאו דווקא להשיג לכם הלוואה מהבנק, אלא לסייע לכם בקבלת המשכנתא המשתלמת ביותר, בהתאם לאפשרויות העומדות לרשותכם. 

 

החשיבות מאחורי פנייה ליועץ משכנתאות

אפשר לומר בצורה חד משמעית כי משכנתא היא למעשה סוג של הלוואה אשר משמשת למטרת רכישת בית, או לחילופין נכס נדל"ן להשקעה. במילים אחרות – הפעולה כרוכה בהלוואת כספים ממלווה, בין אם מדובר על בנק ובין אם מדובר על כל גוף פיננסי אחר, לצד השימוש בנכס בתור בטוחה להלוואה. זאת בעוד כי הלווה משלם תשלומים קבועים על מנת להחזיר את ההלוואה,  תשלומים אשר כוללים גם את סכום הקרן וגם את הריבית. על כן, במידה והלווה לא מצליח לעמוד בתנאי התשלום, הרי שהמלווה מחזיק באפשרות לעקל את הנכס, ובמילים אחרות – להתחיל לנקוט בצעדים משפטיים על מנת להשיב את הנכס ולמכור אותו במטרה לגבות את החוב שלא שולם על ידי הלווה. יחד עם האמור, חשוב לציין כי משכנתאות יכולות להשתנות במונחים של סכומי הלוואות, ריביות, תקופות החזר ועוד שורה רחבה של גורמים, והן מובטחות על ידי מסמך משפטי אשר מכונה "שטר משכנתא". זוהי למעשה הסיבה המרכזית לכך שעליכם לפנות לשירותיו של יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה בתחום, שיוכל לסייע לכם לקחת את המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם, כך שתוכלו לעמוד בתנאי ההחזר. 

 

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.