איך לארוז את הבית לפני הובלה?

יום ההובלה שתהליך של מעבר הדירה הוא היום שאליו מכוונות כל פעולות האריזה וההכנה והן רבות ומאתגרות. יש חשיבות לאריזה נוחה, הגיונית ומסודרת, מה שיקל מאד על פריקת הארגזים בכתובת היעד. את המיון של החפצים ואת ההחלטה מה עובר לבית החדש ומה לא צריך לקבל בשלב האריזות על מנת שלא לארוז דברים שלא צריך אותם וכך להקל על מספר החפצים והארגזים שצריכים לעבור. מדובר בכאב ראש לא קטן אבל עם מעט הכנה נפשית, כמו גם מציאת הדרכים לעשות את זה בצורה מסודרת ונוחה יותר – אין ספק שהמעבר יכול להיות יותר קל ונוח וכמובן שיש כיום לא מעט טיפים והצעות לכך. רוב ההקלה טמונהבנושא של האריזה ולכן חשוב לקבל המלצות ורעיונות שיהפכו את האריזה לפשוטה יותר.

 

רעיונות איך לארוז את הבית לפני הובלה

אנשים רבים נדהמים מכמות החפצים שיש להם בבית והם מוצאים את עצמם עם הרבה מאד מה לארוז ולהכין בלי שחשבו שיש כל כך הרבה. התוצאה – לחץ שעלול להיווצר ואולי מעט מדי זמן לשם כך. מכאן החשיבות של אריזה נכונה שבזכותה יהיה קל יותר להגיע רגועים ומוכנים ליום ההובלה. דרך חברת הובלות GetMoving למשל אפשר לקבל ארגזים וקופסאות במגוון גדלים, כולל כל ציוד האריזה הדרוש, מה שיהפוך את האריזה עצמה לקלה יותר. כיום מוצעים אינספור עזרים לסימון הארגזים ולמרות שעדיין יש לא מעט עבודה סיזיפית לבצע – יהיה זה קל יותר להתמודד עם האריזה ולהגיע מסודרים יותר ליום המעבר עצמו. אפשר לסמן כל ארגז בצבע או מספר בהתאמה לצבע ומספר של החדר אליו הוא מיועד בבית החדש או לרשום שמות של החדרים. יש ארגזים עבים יותר או פחות שמיועדים לחפצים כבדים או שבירים יותר כדי לשמור עליהם בעת הנסיעה במשאית.

 

החשיבות של עבודה מרוכזת ומסודרת

חשוב מאד להבין שאין פרק זמן בלתי מוגבל כדי לארוז את תכולת הבית ויש את יום המעבר עצמו שעד אז הכל חייב להיות מוכן להגעת המשאית ועובדי חברת ההובלה. יחד עם זאת, כאשר עובדים בצורה מסודרת ומקפידים על התקדמות עקבית – בהחלט אפשר לעמוד במשימה בהצלחה רבה. בנוסף לכך, חשוב מאד שכל בני המשפחה ייקחו חלק באריזות וההכנות (כל אחד על פי הגיל שלו כמובן), מה שיפחית עומס וטרחה מההורים ויהפוך אותם לפנויים יותר כדי לפקח על התהליך ולסייע במשימות קטנות שהילדים צריכים בהם יותר עזרה. ככל שהזמן יתקדם עוד ועוד ארגזים מלאים יצטרפו לאלה שכבר סגורים ומחכים להובלה ותכולת הבית כולה תהיה ארוזה ומוכנה לקראת יום ההובלה המיוחל. ברגע שיודעים על רעיונות שיכולים להקל ולזרז את העניין – כדאי לאמץ את מה שבאמת יביא איתו נוחות והקלה.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.