בדק בית – ככה תעשו את זה נכון

אם גם אתם עומדים לפני כניסה לדירה חדשה, בוודאי כבר שמעתם לא פעם ולא פעמיים על המושג בדק בית. למעשה, תהליך זה בא לבדוק את הדירה לפני שנכנסים אליה, כך שיהיה ניתן לוודא כי היא עומדת בכל הדרישות שסוכמו וכמובן, כי אין גם ליקויים כאלו או אחרים שמורידים מאיכות הבנייה ואף במקרים מסוימים לא עומדים בתקנות הדרושות. עד כמה שמדובר במשהו מאוד חשוב, בכל זאת העניין של בדק בית עלול לבלבל לא מעט אנשים – ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. בכתבה זו, המומחים שלנו יסבירו לכם כל מה שעליכם לדעת על נושא זה מ-א' ועד ת' וכל היוצא בכך.

 

החשיבות של בדק בית

רגע לפני שתחפשו אחר חברות איכותיות המתמחות בפרויקטים של בנייה כפי שאפשר לעשות בעת ביקור באתר build-master.co.il, הרי שעליכם להבין בדיוק מדוע בדק בית הוא כל-כך חשוב. ובכן, בדק בית מציל אתכם ממצבים בהם הנכס לא עומד בדרישות שלכם, או במקרים גרועים יותר – ישנם ליקויים חמורים בנכס שלא עומדים בתקנות הבנייה הרלוונטיות היום ואף מסכנות אתכם. נכון, יש תקופת אחריות עבור כל דירה חדשה, במהלכה תוכלו לקבל פיצוי ולדרוש תיקונים בגין כל ליקוי שמצאתם – אבל למה שתרצו להתעסק בזה במהלך החודשים הראשונים שלכם בבית החדש? בדיוק בשביל זה קיימת האפשרות של בדק בית – בעיקר על מנת לחסוך לכם את עוגמת הנפש.

 

בדיקת דירה חדשה מקבלן – האמנם?

ובכן, בהחלט כדאי לערוך בדיקת בדק בית גם במקרים בהם מדובר בדירה חדשה מקבלן, נהפוך הוא – מומלץ לא פחות! בוודאי אתם תוהים למה – הרי מה כבר יכול להיות רע בדירות חדשות? הייתכן כי קבלן שאמור לעבוד בתיאום מול הרשויות המקומיות לא עומד בדרישות? ובכן, יש לא מעט תקנות וחוקים בהם קבלנים צריכים לעמוד, ולעיתים אין לנו מושג לגביהן, ואף לא נצליח להבחין בליקויים כאלו בעצמנו. בהתאם לכך, ייתכנו מצבים בהם הדירה נראית בסדר גמור ואף מצוין, ואנחנו לא מבחינים בשום דבר חריג – אבל בפועל יש לא מעט ליקויים אותם צריך לתקן בהקדם! בדיוק כאן בדיקה זו נכנסת לתמונה, היא עוזרת לנו להבין את מצב הדירה בפועל, תוך כדי מתן דגש על תשומת לב לליקויים קטנים שאף אחד חוץ מאנשי מקצוע לא יוכל להבחין בהם בעצמו – כך גם כאשר מדובר בדירה חדשה מקבלן. 

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.