בעיית יונים

יונים עלולות למצוא את דרכן לכל מיני מקומות נסתרים והם מביאות איתן לא מעט צרות. הן מלוכלכות, יוצרות לכלוך משלהן ועלולות בכל נקודה שהן מתמקמות בה להקים קן ולהטיל בו ביצים. יש מי שגורס שיונים גורמות לכינים אצל ילדים ומבוגרים כאחד ובאופן כללי הן מהוות מטרד בריאותי לא נעים. אנשים משקיעים לא מעט מאמצים וגם כספים במציאת כל פתרון אפשרי לבעיית יונים ולכך שהיונים לא יחדרו לשטח הפרטי, למרפסת או למסתורי כביסה וחשוב מאד להקפיד על כך. אנשי מקצוע פועלים מסביב לשעון כדי למצוא פתרונות מותאמים אישית לכל מרפסת, לכל בית ולכל לקוח שסובל מבעיה של יונים מטרידות ויש מקרים שבהם לא בוחלים באמצעים ובלבד שהיונים יפסיקו להגיע. 

 

אילו שיטות נחשבות ליעילות כדי להיפטר מבעיית יונים?

למרות הצורך העז, שלא לומר הכרח של ממש להרחיק את היונים ולדאוג שהן לא יחזרו – עדיין אסור וגם לא מומלץ לעשות שימוש באמצעים של רעל או הדברה לצורך הרחקת יונים. המטרה היא להרחיק אותן ולוודא שהן לא יכולות לחזור וצריך לעשות את זה במגוון אמצעים אשר עומדים לרשותם של אנשי המקצוע. כיום יש אפשרות להתקין סורגים או רשתות במסתור הכביסה וכך למנוע מהיונים גישה מלכתחילה למקומות מאתגרים אלה. בנוסף אם הן מגיעות אל המרפסת אפשר להתקין דוקרנים שיפריעו להן לנחות, יש מי שטוען שדיסקים שתלויים במרפסת מסנוורים אותן וכך הן לא מתקרבות ויש גם מי שמצמיד גזירי נייר שחורים בצורה של עורבים. אין ספק שיש מגוון רחב של אפשרויות וחשוב מאד לפעול ביחד עם אנשי מקצוע המכירים את העניין וימצאו פתרון מותאם אישית לכל מצב.

 

החשיבות של טיפול ביונים ללא עיכוב

הבעיה האמיתית עם יונים היא שהם מחפשות ומוצאות את הסדקים או החריצים הקטנים והצרים ונכנסות דרכם לכל מיני מקומות מסתור שאף אחד לא חושב שהן יצליחו להגיע אליהם. ברגע שהן נכנסות הן מיד מתחילות לעסוק בבניית הקן החדש שלהן ולכן חשוב מאד שלא לאפשר להן שום דרך למצוא את החריצים האלה. כל סדק שנראה לכאורה קטן וצר עלול להיות זה שדרכו הן ייכנסו פנימה ולכן חשוב לשים לב ולחסוך מיד, בעיקר אם רואים שהן התחילו להתנחל. גם אחרי שמגיע איש מקצוע חשוב תמיד להיות עירניים לכך שהיונים עלולות לחזור ומדי פעם לבדוק אם לא צריך לחזק את אמצעי החסימה שמתקינים.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.