מחפשים אחר עבודה לגיל השלישי עם משמעות? יש לנו פתרון

על אף שבדרך כלל הדעה הרווחת היא כי הגיל השלישי נועד בעיקר למנוחה ולפעילות פנאי, מבוגרים רבים מחפשים אחר עבודה לגיל השלישי, בין היתר מאחר שחיי הפנסיה יכולים להיות משעממים לפעמים שכן, כאשר לבן אדם יש מסגרת ומקום עבודה שמספקים לו תכלית החיים הרבה יותר מעניינים ופחות תפלים. אולם, לא תמיד קל למצוא אפשרויות טובות של עבודה בגיל זה שכן, מדובר על תחום בו האפשרויות מצומצמות מאוד ואלו שכן קיימות, לא תמיד מתאימות לאלו שמחפשים אחר אותה תחושת תכלית. ובכן, במידה ואתם מחפשים אחר עבודה לגיל השלישי שתביא לכם תחושת סיפוק – הגעתם אל הכתבה הנכונה.

 

עבודה לגיל השלישי עם שליחות אדירה

עבודה עם נוער בסיכון היא אפשרות נהדרת עבור כל אלו שמחפשים אחר עבודה משמעותית עם תחושת סיפוק אדירה בתור עבודה לגיל השלישי. למעשה, מדובר על עבודה שבמסגרתה המבוגרים יוכלו לקחת חלק פעיל בחייהם של נוער בסיכון ולהדריך אותם, כך שאותם נערים יוכלו לקבל מסגרת תומכת שתאפשר להם להתמודד עם האתגרים שהחיים זימנו להם בצורה קלה ונוחה יותר ובכך בעצם לבנות לעצמם עתיד חיובי יותר. 

 

יתרונות של עבודה זו עבור מבוגרים

  • משמעות – בשלבים המאוחרים יותר של החיים, קל מאוד לאבד תחושה של תכלית ומשמעות, בעיקר מאחר ולא ניתן לעשות הרבה בשל המגבלות הגופניות שמגיעות עם הגיל המאוחר. אולם, עבודה עם נוער המצוי בסיכון עשויה להשיב למבוגרים את אותה תחושת משמעות שכן, מדובר על עבודה שהמטרה העיקרית מאחוריה היא להקדיש את מלוא תשומת הלב לנערים שזקוקים לה על מנת לסייע להם לחיות כהלכה.

  • להפיג את הבדידות – עם כל הצער שבדבר, הגיל השלישי יכול הרבה מאוד פעמים להיות בודד שכן, אלמנות היא מנת חלקם של הרבה מאוד מבוגרים, זאת בעוד כי לא תמיד כולם זוכים לביקורים תדירים מצד המשפחה. ובכן, על ידי לקיחת חלק פעיל בחייהם של נוער בסיכון, אותם מבוגרים יוכלו להפיג את הבדידות וללמד את אותם נערים שיעורים ולקחים חשובים בהסתמך על ניסיון חייהם. 
גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.