סיבות חשובות לביצוע אקזיט בגיל מבוגר

קיימות סיבות רבות שמובילות אנשים מבוגרים לבחור לבצע אקזיט לעסק שלהם. מבחינת חלק מבעלי העסקים, החלטה זו מתקבלת על סמך סיבות כלכליות גרידא. למעשה, מדובר באחד החלומות הכי גדולים של יזמים ישראלים שמפתחים אפליקציות, תוכנות, המצאות ורעיונות חדשניים. בעוד יש כאלה שמעוניינים לבצע את האקזיט הראשון שלהם בגיל כמה שיותר מוקדם, עבור אחרים, גורמי אורח חיים הם אלה שפועלים כזרז לביצוע אקזיט בגיל מבוגר.

הנה הסיבות הנפוצות ביותר לתהליך אקזיט בגיל מבוגר

פרישה

פרישה היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר שניתנות לביצוע אקזיט. כשמגיע הזמן שאתם מעוניינים להשאיר את עולם העבודה מאחור, אם אין מישהו שמתאים, או מוכן להשתלט על העסק שלכם, אז האפשרות הטובה ביותר היא אקזיט. היתרון בעסקה זו עקב פרישה הוא שלעתים קרובות יש מספיק זמן פנוי על מנת לתכנן אסטרטגיית יציאה. יועץ פיננסי בתחום הסטארטאפ נתי דוידי טוען כי: ”אם מסתכלים על נתונים מגלים כי ישראלים שעשו אקזיט מאוחר יותר, הצליחו לסגור עסקאות עם רווחים גבוהים יותר".

בריאות הבעלים או הדירקטורים

למרבה הצער, עלול להגיע רגע שבו הבריאות שלכם פשוט אינה מאפשרת המשך ניהול העסק. בעלי עסקים רבים יכולים לתלות את הצלחתם בעבודה קשה ומסירות; ברגע שהבעלים אינו מסוגל להמשיך לקחת חלק בפעילות, העסק עלול לסבול. לכן הזמן הוא המהות כאשר בריאות לקויה מאלצת אתכם לבצע אקזיט.

בעלי העסק מעוניינים לעבור לתחום אחר

בחלק מהמקרים, בעלי עסקים פשוט מיצו את ניהול העסק שלהם והם מעוניינים להפנות את תשומת ליבם לתחום אחרי לגמרי. ניהול עסק דורש לרוב זמן ממושך ועבודה רבה, ויתכן שלב בו יש צורך בהפסקה, קבועה או זמנית.

בעלי עסקים מוצאים תחום רווחי יותר שהם מעוניינים להתרכז בו

כשמגיע ההזדמנות לתחום עיסוק מתגמל יותר מבחינה כלכלית, בעלי עסקים רבים מחליטים למקד את כל תשומת הלב שלהם במיזם החדש הזה.

כשמגיע הזמן בו אתם מבינים שאינכם מסוגלים להקדיש את האנרגיות שלכם לעסק הנוכחי שלכם, מומלץ לבחור באפשרות אקזיט והעברת הבעלות על העסק לאיש מקצוע שיוכל להקדיש לו את הזמן והמאמץ הנדרשים.

בעלי העסק הנוכחיים הובילו את בית העסק הכי רחוק שהם יכולים

לפעמים, בית עסק יכול לצמוח לרמה כזו שמייסדי החברה מרגישים שהם אינם מסוגלים להשיג יותר הצלחות. על מנת שעסק מצליח במיוחד ימשיך לשגשג, בחלק מהמקרים יש להעביר אותו לחלק מקבוצה גדולה עם יותר משאבים.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.

באותו נושא