באיזה גיל מומלץ להפסיק לנהוג?

הגיל השלישי הוא אחד הגילאים המורכבים ביותר, כאשר אנשים רבים אשר מגיעים לגיל זה חווים שלל השפעות שונות אשר משפיעות על אורח החיים אליו הם היו רגילים במהלך כל חייהם. מבין ההשפעות של הגיל השלישי על אורח המחייה של אנשים ניתן למצוא – ירידה בקצב ביצוע פעולות פשוטות, תחושת בלבול וחוסר זיכרון, תחושת עייפות מתמשכת, ועוד רבים. אחד הקונפליקטים הגדולים שאנשים רבים אשר מגיעים לגיל השלישי חווים הוא הקונפליקט העומד אל מול נהיגה בגיל הזה. אז באיזה גיל מומלץ להפסיק לנהוג? מצד אחד, רישיון נהיגה הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור אנשים רבים, כאשר רישיון נהיגה בעצם מאפשר לאנשים להתנייד בצורה עצמאית, ללא כל תלות בחברי משפחה, חברים, או מכרים שנדרשים לסייע לקרובים שלה אשר לא מחזיקים ברישיון נהיגה, או שרישיון הנהיגה שלהם נלקח או לא חודש לאחר שהמכון הלאומי לבטיחות בדרכים קבע כי הם אינם כשירים מבחינה רפואית להחזיק ברישיון נהיגה מעתה והלאה.

איך ניתן לערער על החלטה?

אנשים רבים אשר מגיעים לגיל השלישי יכולים לחוות מצב לא נעים שבו הזכות הטבעית שלהם לרישיון נהיגה, אותו רישיון נהיגה שהם מחזיקים במשך מספר רב של שנים נשלל או נלקח. במקרים כאלה ניתן לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה מומלץ, אשר יכול יחד עם האדם אשר נפגע מהחלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים להגיד ערעור על החלטה זו. את מגוון הפרטים הנרחב, תוכלו למצוא באתר שלנו עורך-דין-לתעבורה.com.

באתר זה לא רק שתוכלו לקרוא ולשמוע את המידע הרלוונטי ביותר עבורכם אשר כולל – מידע על הסיבות השונות להחלטה לשלילת רישיון הנהיגה, אילו גורמים רשאים לפסול רישיון נהיגה של בן אדם, מהן הסיבות העיקריות לפסילת רישיון הנהיגה שלכם, האם אפשר לערער ולהביא לשינוי בהחלטה לשלילת רישיון הנהיגה שלכם, ומה כולל ההליך לביצוע ערעור על ההחלטה לשלול את רישיון הנהיגה שלכם.

עם כך, חשוב לדעת כי התהליך להחזרת רישיון הנהיגה אשר נשלל הוא תהליך אשר כולל בירוקרטיות רבות ומסועפות, והליכים רפואיים אשר יכולים להוות פגיעה בפרטיות. ועל כן, מומלץ מאוד לשכור את השירותים של עורך דין תעבורה אשר יכול ללוות אתכם לאורך כל התהליך.

מעקב רפואי קריטי להעלאת המודעות להפסיק לנהוג

אם עברתם את גיל 60, חשוב מאוד לבצע מעקב רפואי ולעבור את כל הבדיקות הנדרשות. רופא המשפחה הוא זה שאמור להציג בפנים אילו בדיקות אתם צריכים לעבור, אחת לכמה שנים. בנוסף, חשוב מאוד לבצע בדיקת ראייה ובדיקת שמיעה, בעיקר אם אתם עדיין נמצאים על ההגה ובעיקר אם עברתם את גיל 70. באיזה גיל מומלץ להפסיק לנהוג? אם אתם חשים כי אחד או יותר מהחושים שלכם נפגע, אם אתם מרגישים שאתם כבר לא עירניים על הכביש כמו שהייתם בעבר, זה הזמן לבדוק לעומק את הנושא ולא לעלות על ההגה אם אתם לא מאה אחוז בטוחים בעצמכם. הסיבה לכך היא משום שליקוי או בעיה רפואית כזו או אחרת, עלולה להוביל לאסון ולפגיעה גם בכם, גם בהולכי הרגל וגם בנהגים אחרים. בנוסף, במידה ואתם נוטלים תרופות באופן קבוע, חשוב לדעת האם לתרופות הללו יש השפעות אשר עלולות לפגוע בכושר העירנות שלכם או בכל כושר חיוני אחר שדרוש לנהיגה. זכרו! הבריאות שלכם ושל הקרובים לכם חשובה יותר מאשר העצמאות שלכם והיום באמצעות תחבורה ציבורית ניתן להגיע כמעט לכל מקום בצורה קלה ונוחה. הרבה פעמים תוכלו לקחת מונית שתשרת אתכם ואפילו לחסוך את הוצאות הרכב הגבוהות לאורך השנה.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.