ניקוי ברונזה – המדריך השלם 

פריטי ברונזה הם ללא כל ספק רכישה מועדפת בקרב מרבית האנשים שכן, מדובר על פריטים שנראים נוצצים ויפים במיוחד בעת הרכישה שלהם. אולם, בחלוף הזמן פריטים אלו הופכים חשופים יותר ללחות וכן גם לחמצן, כך שהדבר מוביל להפיכתם להיות עמומים, זאת בעוד כי לעיתים הדבר עלול להוביל להוספה של שכבה ירוקה ולא נעימה למראה על גבי פריטי הברונזה הנקראת פטינה. למעשה, שכבה זו מופיעה על גבי הברונזה בדרך כלל כתוצאה של התחמצנות החומר. במקרים שכאלו, הרי שיש צורך מהותי בעריכת ניקוי ברונזה בצורה הנכונה. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת אודות נושא זה, החל מהדרכים הביתיות לביצוע הדבר ועד לחומר המומלץ ביותר.

 

דרכים ביתיות של ניקוי ברונזה

על מנת לערוך ניקוי ברונזה ותחזוקה נכונה שתשמור על מראה חדיש ונוצץ בקרב הפריטים האהובים עליהם, יש לצקת אל צלחת קטנה כף סודה לשתייה ובנוסף לכך, לסחוט מעט מיץ לימון – עד להיווצרות מעין תערובת דביקה. לאחר מכן, יש להשתמש בחתיכת בד קטנה כאשר בזו תשתמשו על מנת למרוח את התערובת שהכנתם קודם לכן על גבי פריט הברונזה אותו אתם מעוניינים לנקות. אחרי שביצעתם את המריחה, עליכם להשלים את הפעולה על ידי שפשוף קל עד להגעה אל התוצאה שתשביע את רצונכם. כמו כן, במידה ויש ברשותכם מספר כלי ברונזה, תמיד יהיה מומלץ לבצע ניקוי ברונזה של כמה פריט במקביל, כזה אשר במסגרתו תשאירו את התערובת על הפריט למשך זמן מה תוך כדי שאתם חוזרים על הפעולה על יתר הפריטים שלכם.

 

למה כדאי להשתמש בחומרי גלם ייעודיים לניקוי?

בעוד כי קיים עוד מגוון רחב מאוד של דרכים ביתיות שתוכלו להשתמש בהן על מנת לערוך ניקוי ברונזה, חשוב לציין כי קיימות מספר סיבות שהופכות את השימוש בחומרי גלם ייעודיים לעדיף במקרים מסוימים: 

  • עבודה קלה יותר – בעוד כי במסגרת הדרכים הביתיות של ביצוע הניקוי המדובר תצטרכו להכין תערובת מסוימת, למרוח אותה על גבי הפריטים שלכם ואפילו במקרים מסוימים להשרות אותם בתערובת למשך מספר שעות – כאשר אתם עובדים עם חומר ייעודי כל שתצטרכו לעשות הוא לערוך שימוש בחומר הזה.

  • תוצאה טובה יותר – אין ספק כי ניתן להגיע לתוצאות מרשימות של ניקיון ברונזה גם על ידי השימוש בדרכים הביתיות, אם כי ראוי לציין באותה הנשימה שבמרבית המקרים, החומרים שנועדו לשם כך יספקו תוצאה טובה יותר – אחרי הכל זוהי בדיוק המטרה העיקרית מאחורי ייצור אותם חומרים.

 

הבחירה הטובה ביותר

אין זה משנה אם מדובר על משחה של ניקיון ברונזה או לחילופין, על נוזל ניקיון – הרי שבשני המקרים תרצו לערוך את הבחירה הנכונה. בעוד כי קיים מגוון רחב מאוד של חברות המציעות שירותים אלו, תמיד יהיה מומלץ לבחור במוצרים של חברת דינמיק, זאת בשל הניסיון הרב של אותה חברה בתחום חומרי הניקוי. 

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.