צילום משפחה

עידן הטכנולוגיה והאינטרנט הפך את כולם לכאלה שרוצים לראות דברים כאן ועכשיו והמצלמות שמותקנות באופן מובנה בטלפונים הניידים החכמים מסייעות בכך מאד. כבר לא צריך לפתח פילם ולא להמתין לתמונות המוכנות אלא יש תמונות מיד לאחר שצולמו. דווקא בגלל זה בשנים האחרונות אנשים רבים פונים שוב לשירותי צילום מקצועיים שמבוצעים על ידי צלמים כמו צילום משפחה. כאשר רוצים לצלם את בני המשפחה ביחד, במקום מסוים, עם רקע מסוים – הרי שהטלפון הנייד לא מספיק לשם כך וחשוב שעין מקצועית ומנוסה תהיה זו שתקבל את ההחלטות בנוגע לכל פרמטר של התמונה. בזכות אותה טכנולוגיה מתקדמת הצלמים כיום עובדים עם מצלמות וציוד ברמה גבוהה במיוחד ויכולים להציע ללקוחות שלהם תוצרים באיכות גבוהה במיוחד, כזאת שלא בהכרח נראתה עד כה. חשוב מאד לדעת שיש כיום סוגים רבים של צילום מקצועי ולא כל צלם מציע את כל האפשרויות.

 

למה מתכוונים כאשר מדברים על צילום משפחה?

יש לא מעט גורמים אשר בגינם אנשים ירצו להזמין צילום של בני המשפחה שלהם. יתכן ויהיה מדובר בתמונות מקצועיות ויפות של המשפחה הגרעינית, יכול להיות שהכוונה תהיה לצילום של כמה דורות של המשפחה, יתכן ויחפשו דווקא צלם פורטרטים כדי לצלם כל אחד מבני המשפחה על מנת שתהיה מזכרת וגם יכול להיות שהצילומים יהיו דרושים בשל אירוע מיוחד כמו חתונה, בר או בת מצווה או ברית. ברגע שהתמונות מצולמות על ידי צלם מקצועי, שבוחן לעומק את תנאי הסביבה והשטח ובוחר בקפידה את כל המאפיינים שישפיעו על הצילום – אפשר להיות בטוחים שהתמונות תהיינה לא פחות ממושלמות. חשוב כמובן גם שיתוף הפעולה של בני המשפחה המצולמים ואם יש ביניהם ילדים צעירים או אפילו תינוקות הרי שהמשימה בהחלט יכולה להיות מאתגרת יותר. יחד עם זאת – לצלם משפחות בעל ניסיון רב תהיינה שיטות ודרכים לגייס את שיתוף הפעולה גם של אלה וכך לדאוג שהם ייראו מצוין ברגע שהוא לוחץ על כפתור הצילום במצלמה שלו.

 

בחירה מושכלת של הצלם המתאים

בזכות הטכנולוגיה ורשת האינטרנט אפשר להתוודע כיום לכמה וכמה סוגים שונים של צילומים ומכאן שלא כל צלם יציע כל שירות צילום. כאשר מעוניינים בצילום של בני המשפחה חשוב לציין זאת כאשר פונים אל צלם זה או אחר על מנת לוודא שהוא אכן מציע את השירות הזה. יש צלמים שמתמחים דווקא בצילום מוצרים, עצמים או חפצים ולכן לא יוכלו להציע שירות כאשר יהיה מדובר בצילום של אנשים. צילום של דיוקנאות של אנשים בגילאים מגוונים הוא משימה בפני עצמה וחשוב לבחור בצלם שמתמחה בסוג זה של צילום, מה שיבטיח תוצאות לא פחות ממעולות שכל בני המשפחה ייהנו לשמור כמזכרת.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.