פריצה לבית

למושג פריצה לבית יכולות להיות כמה פרשנויות כשחלקן שליליות וחלקן חיוביות. אם אדם זר פורץ לבית בלי שהוזמן הרי שמדובר בפריצה שלילית שצריך להזמין בגינה את המשטרה. אם מדובר במצב שבו המפתח או המנעול לא תקינים ומזמינים מנעולן מקצועי שפועל ברישיון המשטרה ופורץ את המנעול והדלת – הרי שאחרי הפריצה תורגש הקלה גדולה וגם הודיה על השירותים שלו. כאשר מדברים על מנעולן שפורץ מנעול מדובר על פתיחה של מנעול לא תקין, כזה שהתקלקל או שמנגנון הנעילה נתקע מאיזושהי סיבה. יש שימוש במושג פריצה בשל השימוש שאינו יומיומי במנעול, כזה שרק מנעולן מקצועי ומנוסה יכול לעשות. כאשר נתקעים מחוץ לבית או בתוכו והמנעול לא עובד לכדי אי הצלחה לפתוח את הדלת הרי שמנעולן הוא הכתובת לפנות אליה ואפשר להיות בטוחים שהוא יגיע כמה שיותר מהר לסייע ללקוחות שלו.

 

איך לפעול כשהמנעול לא תקין?

מי שמגלה פתאום שהדלת או המנעול לא תקינים עלול למצוא את עצמו במצב מאד בעייתי ולא נוח. הוא לא יוכל להיכנס אל הבית או לצאת ממנו ומדובר במצב מלחיץ במיוחד. עליו ליצור קשר כמה שיותר מהר עם מנעולם מקצועי, מנוסה ומומלץ שמציע שירותי פריצה באותו אזור גאוגרפי, מה שיבטיח שהוא יגיע כמה שיותר מהר. המנעולן יגיע, יבין בדיוק מה קרה ויציע את הפתרון הכי נכון ומתאים על פי מה שהוא יגלה – החלפת מנעולים, שכפול המפתח, תיקון תקלה כלשהי, או החלפת הצילינדר שבתוך גוף המנעול. הוא יבצע את העבודה בצורה לא רק הכי מהירה ומקצועית אלא גם בצורה רגישה ואמפטית, שכן הוא פוגל לקוח שלבטח שרוי בלחץ או מתח נפשי בשל התקלה ולכן גם לנושא של יחסי אנוש יש חשיבות לא קטנה במקרים שכאלה. מהסיבה הזאת מומלץ שתמיד יהיו בהישג יד פרטי יצירת קשר עם מנעולן מקצועי, מיומן ומורשה שאפשר להתקשר אליו בכל שעה.

 

איך לדעת לאיזה מנעולן לפנות?

עבודה בתור מנעולן היא עבודה מיוחדת, שכן מי שעובר את ההכשרה המתאימה יקבל רישיון ואישור מטעם משטרת ישראל לעסוק בתחום זה, זה בשל החשיפה שלו לנושאים רגישים ופרטיים של הלקוחות שלו – שכפול המפתח לבית שלהם או תכולת כספת שהוא מסייע בפתיחתה. מעבר לנושא המקצועי של עבודת המנעולן יש כאן חשיבות גבוהה במיוחד לאמון שנותנים בו ולכן כאשר יוצרים קשר עם המנעולן חשוב לוודא שאכן הוא מחזיק באישור זה. במידה ואין לו אפשרות להציג את הרישיון או שאפילו אין לו – לא מומלץ להזמין אותו ולאפשר לו לבצע שירותים כאלה ואחרים. רק מנעולן מורשה ומנוסה יהיה רשאי לבצע את הפעולות המדוברות ולכן חשוב מראש לשמור בהישג יד פרטי יצירת קשר של מנעולן שבטוח יש לו את האישור מהמשטרה.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.