איך נקבעת הצעת מחיר לעיצוב פנים?

כמה עולה עיצוב פנים ולפי מה נקבעת הצעת המחיר? לרוב מעצבי הפנים בוחנים את גודל העבודה, ולאו דווקא את משך זמן בו הפרויקט יתבצע. אם מדובר בעיצוב פנימי של חלל הבית, תמונות, צבעים, אבזור וכו' המחיר יהיה נמוך יחסית. אם החלטתם לשנות את הבית מהיסוד, כלומר שבירת קירות או בניית קירות גבס, המחיר בהתאם יהיה יותר יקר. לכן לא יעזור אם תכתבו בגוגל "עיצוב פנים מחיר" או כמה עולה עיצוב פנים", ניסינו, התוצאות הראו מחירים גבוהים מאוד, ולרוב צריך להבין את פרטי השיפוץ מראש על מנת לתמחר את העבודה כראוי.

עבודת המעצב

תהליך העיצוב הוא ארוך ומשמעותי כבר מההתחלה. למעשה העבודה החשובה ביותר של המעצב היא מלאכת התכנון, לפני שבכלל מתחילם את השיפוץ עצמו. תכנון העבודה מראש היא חשובה ומשמעותית כי היא תקבע את הטון לגבי המשך העבודה בבית, באיזה חומרים צריך להשתמש, האיזון בין הצבעים והחומרים וכמובן מה היקף העבודה הנוספת של אנשי מקצוע נוספים, דבר שמשפיע על כמה עולה פרויקט אחד למשנהו.

הצעת מחיר

אז אחרי שהחלטתם לבצע שינויים בבית, ובעיקר כשעושים שיפוץ מסיבי, עבודתו של המעצב היא חשובה ביותר, ולכן חשוב לפני התחלת הפעילות לקבל הצעת מחיר כמה שיותר מפורטת עד לפרטים הקטנים, כדי לדעת בדיוק על מה אתם משקיעים את הכסף שלכם. טיפ נוסף הוא כאשר יש צורך בלקיחת משכנתא או מחזור משכנתא, אל תחסכו! העזרו באיש מקצוע שיחסוך לכם כסף רב.

אחד הפרמטרים אשר מקבלים משקל בהצעת המחיר הוא הוותק של המעצב. מעצב בעל ותק וניסיון משמעותי ידע מהר מאוד להבין מה הלקוחות שלו רוצים, יידע להסביר למה וכמה עולה עיצוב פנים, יראה להם תיק עבודות מגוון, ויצליח ביותר קלות להתחבר לראשו של הלקוח. כמובן שגם מעצבים חדשים הם מוכשרים ובעלי רקע, ויפצו על חוסר הניסיון במחיר נמוך יחסית, בעוד שמעצב ותיק עם ניסיון של שנים יגבה מחיר גבוה. 

עיצוב פנים לבית ולמשרד, יש הבדל?

בפרויקטים מסחרים מחירי עיצוב הפנים עבור חללים גדולים ומשרדים כמובן יעלו יותר. אומנם ניתן לחשוב למה שגוף מסחרי ירצה להשקיע כסף בדבר שולי כמו עיצוב פנים? לכאורה הלקוחות בוחנים את המוצר או השירות ולא את המשרד בו יושב הארגון, אך בפועל למשרדים אליהם מגיעים הלקוחות יש משמעות עצומה על הלקוחות. נסו לדמיין בעצמכם לאיזה עורך דין הייתם פונים- מי שיושב במשרד יפה, יוקרתי שמשדר עוצמה ויציבות, או למשרד אפור ומשעמם? אי אפשר לברוח מהמציאות בה ליופי והסטייל של המקום יש השפעה על איך אנחנו תופסים עסק והאם נרצה להתחבר לחברה והמוצר. לכן השקעה

בעיצוב פנים של משרדים היא דבר חשוב ובסוף הוצאה שתחזיר את עצמה עבור העסק ולכן המחיר יהיה שונה בין כמה שעולה השירות למשרד, לבין כמה הוא עולה לבית. אז כמה עולה עיצוב פנים למשרדים? כמובן שגודל המשרד הוא נתון משמעותי בתמחור, אך גם למה מיועד החלל- משרד, חדר אירוח, לובי במלון- ככל שנרצה לתת לחלל תחושה יותר אינטימית שתדרוש השקעה בפרטים הקטנים, המחיר יעלה בהתאם. 

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.