ארטיק טבעי

ארטיקים הם המרענן הלאומי של ישראל, זאת בשל מזג האוויר החם והלח ששורר בה לאורך חלק גדול מאד של השנה. אפשר להשיג כאן בישראל אינספור סוגים של ארטיקים, גלידות ושלגונים וכך כל אדם יכול לבחור את מה שהכי טעים לו והכי מרענן אותו כשחם מאד בחוץ. עם הזמן יש עוד ועוד חידושים או מתכונים חדשים של ארטיקים, גם על מנת לגוון עבור הקהל המקומי את ההיצע של הטעמים והאפשרויות וגם על מנת להתאים את סוגי הארטיקים והגלידות למגבלות שונות או השקפות עולם תזונתיות וקולינריות שיש לאנשים כאלה ואחרים. אחד מהטרנדים האלה קשור להימנעות מאכילת צבעי מאכל או חומרי שימור, כלומר העדפה של ארטיקים וגלידות אשר מיוצרים מחומרי גלם איכותיים אך טבעיים כמו פירות ומיץ לימון ואין בהם שימוש בחומרי טעם וריח מלאכותיים, צבעי מאכל או חומרים משמרים.

 

איך בכלל מייצרים ארטיק טבעי?

כאמור, כשמו כן הוא – הארטיק הטבעי מיוצר מחומרים טבעיים, ברוב המקרים יהיו אלה מחיות של פירות טריים ואיכותיים. מיץ לימון ידוע כחומר משמר טבעי מצוין ולכן אפשר לעשות בו שימוש והוא יוסיף חמצמצות מרעננת לארטיקים הטבעיים בלי לפגוע בטעם הטבעי של הפירות המובחרים. מכיוון שהפירות צבעוניים בעצמם הרי שאין שום צורך להוסיף חומרי צבע וכך מתקבל ארטיק שכל כולו טבעי ועשוי מפירות ומיץ טבעיים, ללא תוספים מלאכותיים וללא שום צורך בשיפור או חיזוק הטעם. מכיוון שהארטיקים ממילא קפואים הרי שאפשר להשיג ארטיקים שעשויים מפירות שאין זו בהכרח העונה שלהם והארטיק בעצם משמר את הטעם, המרקם והעומק שיש בהם. אלה ארטיקים של Mojo למשל, שקיימים כיום במגוון רחב של טעמים ועשויים ממבחר גדול מאד של פירות. כך כל מי שממילא אוהב פירות יוכל להתרענן מחטיף קפוא של פירות טריים והם יהוו עבורו תחליף מעולה והרבה יותר איכותי לגלידה או ארטיק רגיל.

 

למי מתאימים הארטיקים הטבעיים?

העידן הנוכחי הוא כזה שיש בו מודעות גבוהה מאד לנושאים בריאותיים, לתזונה נכונה ובעיקר להימנעות מחומרי גלם שעלולים להתברר כמזיקים לבריאות בטווח הארוך. אנשים רבים בודקים היטב את רשימת המרכיבים של כל מאכל לפני שהם מכניסים לפה ולכן אם יש ארטיק טבעי שאין בו צבעי מאכל או חומרי טעם וריח – לבטח הם יעדיפו אותו על פני כל ארטיק אחר שיהיה פחות בריא. הארטיקים האלה מתאימים למי שנמנע מסוכר וכך יוכל ליהנות מהמתיקות המעודנת של הפירות וכמובן למי שרוצה להתרענן בימים החמים בלי להתפשר על מרכיבים איכותיים וטובים במיוחד. הארטיקים מתאימים למבוגרים וילדים כאחד ולכן תמיד כדאי שיהיו כמה ארטיקים כאלה במקפיא הבייתי. כל בני המשפחה ייהנו מהטעם המרענן והטעים והילדים ילמדו על תזונה נכונה ומאוזנת על בסיס יומיומי.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.