בחירת משקפי קריאה – מה חשוב לדעת? 

לפי נתונים סטטיסטיים, מעל 68% מאוכלוסיית ישראל זקוקה או תזדקק בשלב כלשהו להרכבה של משקפי קריאה, זאת בעוד כי רובם המוחלט של אותם אנשים יצטרכו אותם לאחר גיל 40, אם כי חשוב לציין שעדיין קיימים הרבה מאוד ישראלים שצריכים להרכיב משקפי קריאה החל מגיל צעיר וזאת בשל מגוון רחב מאוד של סיבות. בימינו, קיימות המון אפשרויות שונות באשר לבחירה של משקפי קריאה, כאשר הדבר יכול ליצור בלבול מסוים שכן, כיצד תוכלו לדעת איך לבחור משקפי קריאה בצורה הנכונה כאשר קיים היצע רחב כל-כך אשר עומד לרשותכם? ובכן, בדיוק לשם כך בכתבה זו, החלטנו לעשות לכם סדר בכל הבלאגן ולהסביר לכם כל מה שעליכם לדעת על מנת שתוכלו לבחור משקפי קריאה בצורה הנכונה בעצמכם.

 

בחירת משקפי קריאה מתאימים – דגשים חשובים

  • מספר מתאים – כאשר אתם בוחרים משקפי ראייה, הרי שתצטרכו קודם לכן לוודא כי אותם משקפיים שאתם בוחרים במספר המתאים שלכם, בין אם מדובר על משקפיים מוכנים או לסירוגין, על משקפיים לפי מרשם, כך שתוכלו להשתמש במשקפיים בצורה נכונה שאמורה לסייע לכם לראות טוב יותר ובכך בעצם לשפר את איכות חייכם. כלל זה נוגע גם למקרים בהם יהיה צורך במשקפיים מותאמים, כמו לדוגמא כאשר מדובר על אדם אשר זקוק למשקפי מולטיפוקל.

  • נוחות – חשוב לא פחות לשים לב כי המשקפיים החדשים שלכם יהיו נוחים עבורכם שכן, גם אם הראייה שלכם היא מספר נמוך וגם אם הראייה שלכם היא מספר גבוה יחסית – הרי שתצטרכו להרכיב את המשקפיים החדשים שלכם במשך מרבית שעות היום, כך שעליכם לוודא כי הם נוחים לכם והדבר בכלל מתאפשר. לא תרצו לבחור משקפיים שאמנם יפים ובמספר הנכון, אך הם אינם נוחים לכם והם כל הזמן מחליקים או לוחצים עליכם.

  • צבע וסגנון – לבסוף, תמיד יהיה מומלץ לבחור משקפיים עם סטייל, כאלו אשר יוכלו להחמיא לכם ולהשתלב היטב עם הסגנון האישי שלכם ועם שאר פריטי הלבוש שלכם, כך שתוכלו לגרוף המון מחמאות ולהיראות טוב בכל מקום אליו אתם הולכים ולא רק להרכיב את המשקפיים על מנת שיסייעו לכם לראות בצורה חדה יותר. 
Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.