הזמנות לחתונה – מה חשוב לדעת?

במסגרת תכנון חתונה, שהוא "פרויקט" לא קטן, דבר אחד אתם חייבים בוודאות – הזמנות לחתונה.

למעשה גם כדאי שיהיו חתן וכלה, חופה ורב ועוד כמה דברים קטנים. אך בלי הזמנות אי אפשר. לא מסובך מדי לעשות זאת. אלא אם אתם מתעקשים ואולי אפילו נהנים לסבך זאת, עם עיצובים מיוחדים להזמנות. גם זה אפשרי. אך העיקר, הוא לקדם את נושא ההזמנות בהקדם, בזריזות וצורה חכמה. מה חשוב לדעת על כך? הנה הסבר קצר:

 

החלטה ראשונית חיונית: סוג ההזמנות

תוכלו להביא למוזמנים הזמנות לחתונה באופן אישי או לשלוח בדואר. אפשר גם לשלוח הזמנות בפורמט אלקטרוני. אם זה דרך אימיילים, תוכנות מסרים מידיים (כגון ווטסאפ) או אפילו רשתות חברתיות. ההחלטה על כך, תקבע אם תזדקקו גם לשירותיו של בית דפוס או שלא.

 

עיצוב ההזמנה

במבט על, מדובר על בחירת עיצוב הנייר, הגרפיקה וכמובן הטקסט. בכל בית דפוס שאליו תגיעו להדפסת הזמנות מסוג זה, כבר יש מגוון עיצובים מוכנים. כך גם בהדפסה דרך שרות מקוון למטרה זו. אלה באופן טבעי עיצובים, אשר עונים על טעמם של זוגות רבים, כך שזהו בהחלט כיוון שעשוי להתאים. מעטפות ודפים למטרה זו הם באופן רגיל על בסיס הצבע הלבן, שמתאים מאוד לאופי האירוע. לכך מוסיפים גרפיקה וטקסט שאם הם בצבע, הם יכולים להיות בצבעים כגון זהב – גם זה מתאים. אולי סגול מלכותי. הזמנות לחתונה ייכתבו לרוב בפונטים מסוגננים למדי, תוך תשומת לב שהם יישארו ברורים מספיק. רוצים משהו מיוחד? גם זה לא מסובך מדי. בתי דפוס מציעים אפשרויות כגון חיתוך הנייר בצורה מיוחדת או הדפסה עם הבלטות. אפשר גם להוסיף קישוטים שונים. אפשר גם לשלב תמונות שאתם צילמתם, כולל כמובן תמונות, שצלם החתונה צילם עבורכם. המשקיענים יכולים גם לעצב את ההזמנה לבד – גרפיקה וגם טקסט ובכך לחסוך קצת בהוצאות.

המשקיעים במיוחד, יוכלו לגבש "קונספט" עיצובי לחתונה כולה, בסיוע מעצבת. במקרה כזה, הזמנות החתונה יקבלו עיצוב בהתאם לכך, על ידי המעצבת.

 

מה לכתוב?

עקרונית הזמנות לחתונה צריכות לכלול כמה פרטי מידע בסיסיים למדי. מושמוש ופושפוש הולכים להתחתן, בכתובת כזו וכזו, באולם כזה וכזה ובשעה מסוימת. לגבי השעות, לרוב מציינים שעות קבלת פנים וחופה. די פשוט. אבל אם אתם מתעקשים גם כאן להיות ייחודיים, בהחלט אפשר. דוגמה נפוצה לכך, היא לשלב משפט חכם שחביב עליכם או שורה משיר. אולי תחשבו על משהו מקורי משלכם. בכל מקרה, גם במיקום מרכזי כגון אולמות אירועים בקיסריה, עלולים לבלבל את האורחים. לכן, חיוני שההזמנה תבהיר היטב, היכן ומתי תתקיים החתונה וכיצד להגיע לשם.

 

כמה טיפים חשובים

  • תכנון וניהול רשימת מוזמנים – יסייע לכם לדעת כמה הזמנות אתם צריכים. אגב, יש כיום אפליקציות לכל דבר. בטוח שיש גם אפליקציה שתתחתן במקומכם. בכל אופן, אפליקציה לנושא הזמנות לחתונה יש בוודאות וגם זו אפשרות שימושית.
  • לבחור בית דפוס מתאים – ככל שאתם מעוניינים באלמנטים מיוחדים בהזמנה, חשוב לוודא מראש שבית הדפוס שתבחרו מסוגל לספק זאת מבחינה טכנית.
  • מעטפות מהאולם – ניתן גם לקחת מעטפות עבור הזמנות לחתונה מאולם האירועים.
  • כמות ההזמנות – כמות ההזמנות שתדפיסו חייבת להספיק ולכן מוטב להזמין קצת יותר. כמו כן, סביר שתרצו לשמור הזמנה אחת או שתיים למזכרת.
  • לראות דוגמה – לפני הדפסת כל ההזמנות, לראות דוגמה של ההזמנה עם כל מה שהחלטתם עליו – עיצוב, טקסט, נייר.
  • היבטי מחיר – שימו לב להנחה לכמויות וכמובן, השוו הצעות מחיר מבתי דפוס שונים.
  • אישורי הגעה – לאחר משלוח ההזמנות, אל תשכחו אישורי הגעה לחתונה.

 

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.