דירה להשקעה – כל הסיבות להשקיע בנדל“ן

אין כמעט אדם שלא רוצה להגדיל את ההכנסה הפסיבית שלו בכדי לשפר את איכות חייו. רכישת דירה להשקעה היא ללא ספק אחת הדרכים היותר טובות לעשות את זה. יחד עם זאת, כדי לקנות דירה להשקעה, צריך לקחת משכנתא ויש כאן פחד, שמתעורר אצל רבים והוא האם הם אכן יוכלו לעמוד בהוצאה הזו. ועדיין, משכנתא היא הדרך הטובה ביותר לגייס מקסימום מהמימון של עד שבעים וחמישה אחוזים, מה שלא ניתן בהשקעות מסוג אחר. בנוסף, אם עושים מחקר שוק מעמיק, ניתן לקבל ריביות נמוכות לתקופה ארוכה.

 

אז מהם היתרונות ברכישת דירה להשקעה?

בין אם אתם קונים דירה בפעם הראשונה ובין אם אתם מחליטים להתחיל תהליך של מיחזור משכנתא, לדירה להשקיעה יש המון יתרונות, במיוחד בטווח הרחוק. היתרון הראשון הוא בהיבט של המיסים. מכיון שהמטרה היא לקבל הכנסה מהדירה, מן הסתם שאנחנו צריכים לשלם על הדירה מיסים. בהשקעות מסוג זה, יש לא מעט סוגים של מסלולי מס שנחשבים לנוחים מאוד. המס יכול להיות מופחת או חלקי.

 

יתרון נוסף הוא שבעזרת מימון נכון, אנחנו יכולים לרכוש דירה בסכום שהוא יותר ממה שההון העצמי שלנו מאפשר לנו. כמובן, שכמו שיש לא מעט יתרונות ברכישת דירה להשקעה, במיוחד בטווח הרחוק, יש גם חסרונות שצריך לקחת אותם בחשבון כמו למשל העובדה שמדובר בהשקעה שאיננה נזילה, כלומר לאנ וכל לקבל את הכסף לו אנחנו זקוקים בצורה שהיא מיידית.

 

בכל אופן, לפני שאתם מתחילים תהליך של בירור עד רכישת דירה להשקעה, כדאי להתייעץ עם המומחים, לבחון את נושא הריביות לעומק ורק אחר כך לקבל החלטה.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.