נזיקין

דיני נזיקין, כשמם כן הם, עוסקים בפיצוי של אדם זה או אחר בשל נזק שנגרם לו – לגופו או לרכוש שלו ובכלל זה אפשר למנות מקרים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות מסוגים שונים, תקיפה פיזית ואפילו לשון הרע. מדובר בתחום מהותי בעולם המשפט, שכן פגיעה בגוף היא פגיעה חמורה במיוחד שבחברה מתוקנת כלל לא צריכה להתקיים בכוונה תחילה. בשל כך במידה ואכן התרחשה פגיעה בכל דרך שהיא חשוב מאד לפנות כמה שיותר מהר אל עורך דין מקצועי, מנוסה ומיומן שעוסק בדיני הנזיקין ויהיה הדמות המקצועית הנכונה ללוות את אותו אדם שנפגע. באופן דומה עורך דין נזיקין יוכל גם לייצג מי שנתבע בתביעת נזיקין ויוכל לסייע לו להבין לעומק את המשמעויות של התביעה ואולי גם לחלץ אותו ממצב קשה או בעייתי שהוא נקלע אליו.

 

העניין המורכב של טיפול בנושאי נזיקין

כאמור – מדובר בתחום רחב מאד ויש לו לא מעט תתי תחומים חשובים או מהותיים, בעצם כל מה שבגינו או במהלכו עלול לקרות נזק גופני או נזק לרכוש יהיה שייך לקטגוריה זו. מי שכבר הוכר כנפגע של תאונת עבודה למשל צריך יהיה לפעול בשני המישורים – של ההכרה בתאונה שקרתה בדרך אל מקום העבודה או בדרך חזרה ממנו וגם בנושא של פגיעות הגוף שקרו. צריך יהיה לבחון לעומק האם מימוש הזכויות הרפואיות שלו יתבצע מול המוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח של מי שפגע בו. יתכן גם שלאותו אדם הייתה פוליסת ביטוח תאונות אישיות שגם אותה צריך יהיה לבחון לעומק ככל ויהיה רצון או צורך להשיג עבורו פיצוי כספי. עורך דין נזיקין הוא הכתובת המקצועית לפנות אליה והוא יידע לקרוא לעומק את פוליסות הביטוח הרלוונטיות ויידע איך יהיה הכי נכון לייצג כל לקוח שפונה אליו בענייני נזיקין.

 

החשיבות של ליווי צמוד מצד עורך דין נזיקין

במקרים חמורים או קיצוניים מי שיצטרך לעבוד עם עורך דין נזיקין הוא לא הנפגע עצמו אלא בני המשפחה שלו, זאת בשל פגיעה חמורה שקרתה. כתלות בדרגת החומרה של המקרה עורך הדין יקבע איך יהיה הכי נכון לטפל בעניין ומכיוון שהוא עומד בקשר עם קרובי המשפחה של אדם שנפגע בגופו יהיה עליו גם להתנהל בצורה עדינה ורגישה, שכן יתכן ומדובר באנשים שהפגיעה המדוברת ביקירם הגיעה כרעם ביום בהיר וכל שהם מבקשים זה להשיג עבורו צדק בדמות פיצוי כספי מצד מי שפגע בו, גם אם ללא כוונת זדון (כמו בתאונת דרכים או תאונת עבודה, למשל). מכאן שנדרשות לא מעט תכונות מהותיות מצדו של עורך הדין אך אפשר להיות בטוחים שעורך דין מקצועי ומנוסה יידע בדיוק מה לעשות ואיך לפעול בלי לפגוע ברגשותיהם של אותם אנשים.

Picture of גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.