מעבר לדיור מוגן – טיפים שכדאי לכם להכיר

מעבר לדיור מוגן הוא פתרון דיור עבור בני הגיל השלישי, כמובן במקרים בהם אותם אנשים מנהלים אורח חיים עצמאי לגמרי. מעבר לדיור מוגן מציע להם מגורים בדירות פרטיות ברמת סטנדרט גבוהה, לצד חיי חברה עשירים, פעילויות והכי חשוב – סביבה תומכת. אמנם, לצד כל היתרונות הטמונים בכך, מעבר לדיור מוגן טומן בתוכו גם קושי לא קטן. אז איך בכל זאת תוכלו להתמודד עם כל האתגרים בדרך, ומה עוד עליכם לדעת על נושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

 

דיור מוגן מול בית אבות – מהם ההבדלים?

רגע לפני שתחפשו איפה הכי כדאי לרכוש חומרי אריזה עבור מעבר לדיור מוגן, הרי שעלינו להבין קודם לכן בדיוק מהו ההבדל בין דיור מוגן לבית בית אבות. מדובר למעשה בשתי מסגרות מגורים נפרדות, אם כי כדאי לקחת בחשבון כי שתיהן נועדו עבור בני הגיל השלישי. מעבר לדיור מוגן מתאים לבני גיל הזהב שמסוגלים עדיין לנהל אורח חיים עצמאי לחלוטין, ואילו בית אבות מיועד עבור קשישים שלא מסוגלים להמשיך להתגורר לבד בבית בשל סיבות תפקודיות הקשורות לגיל השלישי.כמו כן, כדאי לציין כי דיור מוגן נחשב לפי חוק לחיי מגורים בקהילה, ולפיכך כל הדיירים יוכלו להמשיך ליהנות מאותן הזכויות של "חוק הסיעוד".

 

טיפים שיקלו על המעבר

  • המשכיות – חשוב מאוד לוודא כי יש פתרון המשכי עבור מקרים בהם הקרוב שלכם שמבצע מעבר לדיור מוגן כבר לא יוכל להמשיך לתפקד בצורה עצמאית. לדוגמא, תמיד נעדיף לבחור מתחם דיור מוגן בו יש גם מחלקת דיור תומך או לחילופין, מחלקה סיעודית מתפקדת.
  • קרבת מקום – נכון, בני הגיל השלישי אמורים לחוות חיי קהילה קצת אחרים ונפרדים מהמשפחה במסגרת דיור מוגן – אך אין זה אומר שהגיע הזמן להפסיק לבקר אותם, נהפוך הוא. גם במסגרת החיים בדיור מוגן נרצה לשמור על קשר, ולשם כך תמיד יהיה כדאי לבחור דיור מוגן בקרבת מקום, מכיוון שכך קל הרבה יותר לשמור על קשר הדוק ועל שגרת ביקורים תדירה. כך אפילו תוכלו לבקר כמה פעמים בשבוע.
  • סיור לפני הכניסה – כדאי מאוד לבצע סיור יסודי בדיור המוגן לפני הכניסה, כך שתוכלו לוודא כי מדובר במקום נוח וגדול שעונה על כל הדרישות של קרוב המשפחה שלכם. מעבר לכך, כדאי גם באותה הזדמנות לבחון את חיי החברה והפעילויות המוצעות במקום. 
גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.