איך תשדרגו את צריכת התכנים שלכם?

שנת 2022 צפויה לחדשנות בתחום הזרמת וידיאו, VOD וכל מה שקשור לצפייה בתכנים. התעשייה הגיעה רחוק מאז שנת 2021. איך תשדרגו את צריכת התכנים שלכם? מאמר זה מציג את החידושים, הטרנדים והטכנולוגיה בווידיאו שתשדרג את האופן שבו אתם עתידים לצרוך תכנים בשנת 2022.

ככל שתעשיית הסטרימינג צומחת, ההתקדמות בטכנולוגיה ממשיכה להשפיע על ספקי שירותים, מפעילים ועסקים. הציפיות של תעשיית הווידיאו השתנו משנת 2021, ושנת 2022 צפויה להיות מאופיינת בשדרוגים חדשים הרבה מעבר לעידן בו אוזניות אלחוטיות לטלוויזיה נחשבו לחידוש מהפכני.

שיתופי צפייה בתכנים

הצעות צפייה משותפת וחדרי צפייה משותפים יהפכו בקרוב להתנהלות שבשגרה ועשויות להפוך לנורמה הצפויה. ספקי שירותים ירצו לנצל את השווקים האלו, אבל יצטרכו להבטיח זמן אחזור נמוך עם חוויות חיות מסונכרנות היטב.

שירותי צפייה משותפת הופיעו בתגובה לאילוצי הקורונה. פתרונות אלו, לעומת זאת, פותחו עם מנגנוני שכבת על שאינם סטנדרטיים, המנוהלים מצד הלקוח. פתרון סנכרון בצד הלקוח מציג את ההתקדמות של חדרי צפייה משותפים, וספקי שירות מזרימים בהצלחה שידורים חיים של תוכניות פופולריות באמצעות זוויות מצלמה מרובות ופלטפורמת סטרימינג מבוססת ענן.

איך תשדרגו את צריכת התכנים שלכם בשנת 2022?

פתרונות מבוססי שרת אמורים להיות זמינים בשנת 2022, כשהצעות צפייה משותפת מתרחבות ליותר מכשירים. חוץ מזה, גישות סטנדרטיות יקלו על הפריסה עבור פלטפורמות לקוח מרובות. גם שירותי חדרי צפייה צפויים להתרחב, והם הוצגו לאחרונה באצטדיוני כדורגל, עם מגמת צפייה שעתידה להמריא בשנת 2022.

שירות מסוים זה כולל עד שבע זוויות מצלמה חיות, שידורים חוזרים וסטטיסטיקות הזמינות למשתתפי האירוע באצטדיון במקום.

צפייה ברזולוציה מתקדמת

רזולוציה מתקדמת מבוססת על תהליך העלאת קנה המידה של וידיאו ברזולוציה נמוכה לווידיאו ברזולוציה גבוהה. תהליך זה חיוני לשמירה על בהירות התמונה ועקביותה כאשר תוכן וידיאו מחובר יחד ממקורות משתנים שיש להם רזולוציות וידיאו שונות, או איכות שונה.

עם Ultra High Definition (UHD), יתכן שיהיה צורך לשדרג תכני HD לרזולוציה גבוהה יותר, כדי לצפות בתוכן באופן נכון על מסך UHD. היום יותר מתמיד, יכולת ההמרה היא קריטית. ספקי תוכן מעוניינים להציג תוכן בכל מסך UHD ומעוניינים להיות מסוגלים להתמודד עם המרות HD ל-UHD בפשטות רבה יותר.

צפייה ממכשירים שונים

מספר גדל והולך של מכשירים צרכניים כמו טלוויזיות חכמות, סמארטפונים וקונסולות משחקים מתוכננים עם תכונות רזולוציית סופר. מכשירי צריכה מתפתחים גם על מנת לאפשר רזולוציית סופר בקצב מואץ, מה שאמור להגביר את השימוש.

התקדמות תכונות רזולוציות חדשות צפויות להאיץ בשנת 2022 עם תמיכה נוספת בצד המכשיר. גישה זו משלימה את הגישה מבוססת השרת, עם פתרונות קניינים שמתחרים על המרת רזולוציית סופר מונחית מטא נתונים מונחית על בסיס לקוח. תקנים יכולים לסייע לשוק הזה להתרחב על מנת למנוע המרות עיוורות ברזולוציית סופר.

איך לבחור ספק תקשורת ?

כמובן שהצפיה בתכנים קשורה ברובה לספק איתו אנחנו בוחרים להתקשר. יש היום בשוק לא מעט חברות המספקות תכנים מסוגים שונים, שירותי תוכן, אינטרנט ולכן חשוב להתאים את הבחירה לצרכים הביתיים שלנו. כדאי לשאול את עצמכם שאלות כמו מה חשוב לכם תוכן מגוון או שאתם מעדיפים סוג מסוים של תוכן, האם אתם לא רוצים להשקיע בשירות סכום כסף גבוה או שאין לכם בעיה לשדרג את החבילות כדי להנות מאינטרנט מהיר ושירותים משלימים… ברגע שתצליחו להבין מה הצרכים שלכם, יהיה לכם קל יותר לבחור ספק.

גיורא מלמד
גיורא מלמד

אחרי שלא מצאתי בשום מקום אחר את מבוקשי, שמתי לעצמי כיעד להקים ולרכז מידע נגיש לגימלאים גיל הזהב, מקווה ומאמין שתמצאו ערך רב בתוכן באתר.